Поведінка тварин цікаві факти

Цікаві факти про поведінку тварин містять інформацію про незвичайні і дивні звички.

Цікаві факти про поведінку тварин у природі

1. Непритомність від переляку у кіз.

Особлива порода домашніх кіз відрізняється тим, що буквально падає в непритомність в результаті переляку. М’язовий параліч триває близько десяти секунд і призводить до того, що коза падає на бік і не може встати.

2. Китові пісні звучать все нижче.

Тенденція до зниження голосу китів чітко простежується в останні півстоліття. Фахівці висувають різні теорії від глобального потепління до шумового забруднення океанів. Однак справжня причина метаморфоз з китовими піснями залишається невідомою.

3. Куріння серед тварин

Як не дивно, навіть тварини можуть стати курцями зі стійкою залежністю від нікотину. Це наочно демонструє випадок з орангутангом Торі. Тварина проявляє агресію кожен раз, коли не отримує вчасно своєї щоденної сигарети.

4. Прихована образа

Виявляється, ворони вміють запам’ятовувати обличчя людей, і якщо вже вони вас з якоїсь причини не злюбили, то вже точно не забудуть. Більш того, навіть пташенята продовжують переслідувати кривдників їх батьків.

5. Войовничі танці куниці

Коли ці тварини чимось схвильовані, вони роблять серії божевільних бічних стрибків. Чому куниці поводяться таким чином, точно не відомо.

6. Мавпи-п’яниці

Як виявилося, мавпи можуть страждати алкоголізмом. Карликова зелена мавпа за останні кілька століть пристрастилася до алкоголю вживаючи загравшу цукрову тростину.

7. Блискавична креветка

Креветка-щелкун є найгучнішою в світі твариною. Для оглушення своєї здобичі вона з надзвуковою швидкістю б’є клешнями. Вражаюче, що всередині акустичної хвилі вода миттєво закипає, причому температура в цей момент становить кілька тисяч градусів.

8. Стійка на руках

У разі небезпеки плямистий скунс робить акробатичну стійку на руках, щоб відлякати хижака. Можливо, таким чином звірку зручніше метати свій смердючий «снаряд».

9. Майстер ходьби назад

Лисі сліпаки не мають очей, тому що все життя проводять у темряві під землею. Зате вони вміють пересуватися «заднім ходом» так само швидко і вправно, як і при русі вперед.

10. Корови-компаси

Цікавий факт: під час прийому їжі, корови стають головою або на північ, або на південь. З чим це пов’язано, вчені поки не можуть відповісти.

11. Ритуали слонів

Слони дотримуються деяких людських ритуалів, що стосуються смерті. Відомо, що вони регулярно відвідують могили, ховають мертвих, і навіть «тужать» проводячи час навколо тіла мертвого родича.

12. Шлюбний період бегемотів

Бегемоти залучають партнерів по спарювання за допомогою дефекації і сечовипускання, що відбуваються одночасно.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про тварин

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *