Рожевий пелікан цікаві факти

Цікаві факти про рожевого пелікана зібрані в цій статті.

Рожевий пелікан цікаві факти

Пелікани — чарівні птахи, з розмахом крила понад 3 метрів, це птахи, які здатні злетіти на висоту 3000 метрів!

У світі існує 8 видів пеліканів. Ці птахи населяють всі континенти, крім Антарктиди. Більшість пеліканів живуть в теплих регіонах, біля узбереж і гирл річок, де вони харчуються рибами, ракоподібними, пуголовками і навіть черепахами.

Пелікан володіє найбільшим і містким дзьобом, в порівнянні з усіма птахами планети. У дзьобі у пелікана може поміститися 3 середніх відра риби. За 8 місяців тільки одна компанія пеліканів сім’я, що складається з батьків і двох пташенят, з’їдає близько 1 000 кг риби.

Коли пелікан зловив видобуток в подклювний мішок, він видавлює воду в сторони, потім переміщує їжу, поки вона не провалиться в його горло, після чого він проковтує її.

Пелікани можуть полювати за рибою в групах. Для того, щоб зловити рибу було зручніше, вони можуть бити крилами по воді, щоб направити рибу на мілководдя. Крюк на верхній частині дзьоба допомагає зафіксувати слизьку їжу, а іноді допомагає зловити велику рибу, підкинути її вгору, після чого залпом проковтнути.

Пелікани дихають через дзьоб. У них немає ніздрів.

Незважаючи на те, пелікани є одними з найважчих літаючих птахів, їх скелет становить лише 1/10 частина від загальної ваги тіла. Повітряні мішки серед кісток, дають додаткову плавучість. Повітряні мішки у пеліканів також знаходяться під шкірою на горлі, на грудях, під крилами. Мішки допомагають птахам краще плавати, покращують аеродинаміку польоту, пом’якшують наслідки пірнання за рибою.

Пелікани можуть злітати тільки після досить великого розбігу по воді. У зоопарку, де у них немає доріжки необхідної довжини, немає необхідності підрізати їм крила.

Чисельність рожевих пеліканів у всьому світі оцінюється в 290 тис. особин.

Самка пелікана будує гніздо дуже швидко — за 2-3 дні. Самець допомагає самці: збирає траву, набиваючи нею горловий мішок, і приносить цей матеріал самці. При нагоді пелікани крадуть будівельний матеріал у сусідів, особливо часто у свого родича — кучерявого пелікана. Самка сидить на гнізді, коли ще не почалося відкладання яєць, причому наполегливо, сходячи тільки вранці і ввечері, щоб покормитися. Зазвичай вона відкладає 2 яйця. Насиджує майже виключно самка, самець їй зрідка допомагає. Насиджування триває 29-36 днів. Перший час батьки годують пташенят їх напівперевареною їжею, що відригнули; пізніше приносять в дзьобі дрібних рибок, і пташенята дістають їх, засовуючи свій дзьоб глибоко в дзьоб батька. Оперяються пташенята на 65-75 день.

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *