Рубенс біографія скорочено

Рубенс біографія коротко українською мовою викладена в цій статті.

Пітер Пауль Рубенс біографія коротко

Пітер Пауль Рубенс — фламандський живописець, один з найвизначніших представників епохи бароко.

Народився Рубенс 28 червня 1577 в Зігені (Німеччина), там же провів перші роки свого життя, а в 1587 році, нарешті , з родиною повернувся в Антверпен, де колись його батько був старшиною.

Загальну освіту Рубенс здобув в єзуїтській колегії, після чого служив пажем у графині Лаленг. Захоплення живописом Пітер проявив в ранньому дитинстві, а завдяки своїм першим вчителям захопився античним мистецтвом.

Після того, як Рубенс став майстром в гільдії Святого Луки, відправився завершувати освіту в Італії, де служив у Вінченцо Гонзаги. В Італії Рубенс не тільки вивчав картини великих майстрів епохи відродження, а ще робив копії художніх шедеврів.
Після переїзду в Рим він виконав кілька портретів аристократії , а потім почав працювати над вівтарем церкви Санта Марія ін Валлічелла.

Повернувшись на батьківщину, в Антверпен, Рубенс на отриману платню відкрив власну майстерню. Також виконав роботу в церквах святого Карла Борромея, святого Вальбурги, міському соборі Антверпена.

Наступне десятиліття в біографії  Рубенса стало піком в його творчості. Рубенс прославився на всю Європу, спочатку за рахунок своїх релігійних картин (наприклад, «Страшний суд» , «Розп’яття»). Рубенс писав картини для Уайтхолльского, Версальського палацу, отримав звання лицаря, доктора Кембриджського університету.

Рубенс помер в Антверпені 30 травня 1640 року.

Відомі картини Рубенса: «Викрадення Прозерпіни», «Персей і Андромеда», «Битва амазонок», «Венера з Адонісом», «Сад любові», «Ігнатій, що виганяє чорта», «Розп’яття Петра», «Воздвиження Хреста», «Зняття з Хреста», «Повернення Діани з полювання», «Мадонна зі святими»

Автор: Гнатюк У рубриці: Художники

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *