“Тирлик” характеристика образу

“Тирлик” характеристика головного героя подана в цій статті.

“Тирлик” характеристика образу

План – характеристика образу Тирлика

1) Тирлик — дитя повоєнного часу.

2) Портрет і зовнішність малого хлопчика.

3) Риси вдачі:

а) дитяча працьовитість;

б) чуйність, сердечність і доброта;

в) рішучість та впевненість.

4) Стосунки Тирлика з іншими героями твору.

Тирлик — маленький хлопчик років 4-6. Невідомо, чому його так називали. Можливо, прозвали Тирликом ще тоді, коли він був зовсім маленький і не вимовляв звука «р»

У Тирлика була мама, яка знахо дилася далеко від нього. Виховували хлопчика дідусь та бабуся, з якими він проживав на хуторі, де, окрім нього, дітей не було.

Товаришував Тирлик тільки з ді дусями та бабусями, бо на хуторі, окрім нього, дітей не було. Коли і появлявся хтось молодший, то це був не хуторянин, а із сусіднього села, куди ходили на свята. Одного разу приїздила дівчинка Люба, з якою хлопчик подружився, навіть надумав оженитися, аби вона лишилася і не поверталася в місто.

Усі хуторяни були добрими та працьовитими. Цим літнім людям довелося дивитися у вічі найстрашнішому лиху — війні, але вони не втратили чуйності та людяності. Дідусі й бабусі дуже любили хлопчика, а якщо шуткували, а можливо, й дратувалися з Тирликом, то по-доброму. 

Коли Тирлик покидав хутір, його всі проводжали. За Тирликом сумували, бо дуже його любили. Тепер на хуторі зосталися лише баби та діди. Багатьох їхніх дітей забрала війна, а ті, хто залишилися в живих, виїхали в місто, аби будувати своє життя (як дитина баби Ольки). Старі люди розуміли, що Тирлик — єдина їхня втіха й розрада в цьому складному повоєнному житті.

«…Тирликові уже й не хочеться їхати, щось підказує йому, що він їде звідси назавжди.

Тирлик звик до хутора, до бабусі та дідуся, до хуторян. Він ще маленький і не розуміє, що слід будувати майбутнє. Тому мама забирає хлопчика, бо йому потрібно вчитися (на хуторі не було такої можливості), пізнавати світ, життя, людей. Усвідомить він це тільки, коли виросте.

Оцініть статтю
Додати коментар