Цікаві факти про комп’ютерні віруси

Чи знаєте ви щось цікаве про комп’ютерні віруси? Цікава інформація про комп’ютерні віруси для дітей і дорослих зібрана в цій статті.

Цікаві факти про комп’ютерні віруси

1. Найчастіше збій операційної системи комп’ютера відбувається через віруси, так як віруси не тільки завдають шкоди системі але можуть бути і не сумісні з системою комп’ютера, що і призводить до різного роду збоїв.

2. Що ж вміють комп’ютерні віруси? Віруси можуть створювати копії себе, впроваджуватися в інші програми, видаляти файли, блокувати користувача, поширяться по всім носіям (флешки, харди, зовнішні харди і т.п), які ми використовуємо і багато іншого.

3. У 1981 році був створений перший комп’ютерні віруси під назвою «Virus 1,2,3» і Elk Клонер.

4. А перші антивірусні утиліти CHK4BOMB з’явилися тільки 3 роки потому ( в 1984 році).

5. Перша масштабна атака мережного вірусу сталася в 1988 році. Він отримав назву «хробак Морріса». Вірус заразив більше 6000 комп’ютерних систем в США (включаючи дослідний центр NASA) і практично паралізував їхню роботу. Збитки від вірусу Морріса були оцінені в 96 млн доларів.

6. Фахівці підрахували, що антивіруси застарівають в середньому за 1-2 дні. Тому близько 15% вірусів проникають у комп’ютери, незважаючи на антивірусний захист. Хакери придумують все нові й нові способи заразити техніку.

7. Щорічно комп’ютерні віруси завдають світовій економіці збитків у розмірі 1,5 трильйона доларів.

8. Один з найзнаменитіших вірусів називається «Чорна п’ятниця». Цей шкідливий вірус пробирається в комп’ютер, але спрацьовує не відразу. А в той день, коли п’ятниця випадає на 13 число.

9. Найбільш руйнівним вважається вірус з романтичною назвою «I Love You». Листи з таким текстом приходили людям по всьому світу, починаючи з 2000 року. За любовним визнанням переховувався комп’ютерний вірус, який завдав шкоди світовій економіці в 10 млрд євро. Він вразив більше 3 мільйонів комп’ютерів на планеті, ставши ще й найдорожчим за всю історію.

10. Найбезпечнішим вірусом вважається Blaster. Він отримав широку популярність завдяки численним згадуванням у ЗМІ. Ніякої небезпеки вірус не несе. На екрані зараженого комп’ютера просто іноді вискакує напис «Біллі, як це можливо? Припини обманювати людей і заробляти гроші». Присвячений він Біллу Гейтсу. Творцеві Blaster не пощастило. Джеффрі Лі Парсон отримав півтора роки в’язниці, за те, що знущався над Біллом Гейтсом.

11. Найшвидший комп’ютерний черв’як — Slammer, перекладається як в’язниця. За лічені хвилини він заразив 75000 комп’ютерів.

12. У 1988 році відомий програміст Пітер Нортон зробив цікаву заяву. Він категорично заперечував можливість існування комп’ютерних вірусів і офіційно оголосив їх міфом і порівняв з казками про крокодилів, що живуть у каналізації Нью-Йорка. Однак це не завадило компанії через деякий час створити власний антивірусний проект — Norton AntiVirus.

Цікавинки про комп’ютерні віруси, цікаві відомості про комп’ютерні віруси ви можете додавати через форму коментарів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві наукові факти

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *