Цікаві факти про Південну Америку

Цікаві географічні факти про Південну Америку

Площа Південої Америки — 17,8 млн км² (4-е місце серед континентів).

Протяжність з півночі на південь — (приблизно) 7350 км. Протяжність із заходу на схід — (приблизно) 4900 км.

Найвища точка Південної Америки знаходиться в Андах (Аконкаґуа, 6960 м), найнижча — в солончаку Салінас Чикас (42 м нижче рівня моря). Понад 49% поверхні має висоту до 300 м, лише 8,5% — понад 2000 м.

Колумб, який відкрив частину територій Південної Америки, раніше за всіх зробив висновок, що десь поруч є материк. Визначив це він по солоності води, так як менш солона вода говорить про впадінні річки в море, причому досить великої ріки, що означає наявність великого материка.

Найбільша країна материка — це Бразилія зі столицею Бразиліа. Але найвідоміше місто Ріо-де-Жанейро, воно знамените наймасштабнішими карнавалами у світі. Головна подія кожного карнавалу проходить на «самбадромі», де виступають школи «самби».

Через всю територію Бразилії тече сама найбільша річка в світі Амазонка, що має більш 500 приток.

Найвищий водоспад у світі «Анхель» знаходиться на південному сході Венесуели. Висота водоспаду 1054 метри. Місцеві індіанці називають його «Апемей» або дівоча брову, і знаходиться він в одному з найбільш важкодоступних місць на землі.

А Болівія знаменита найвисокогірнішою столицею світу Ла-Пас, вона розташована на висоті 3250-4100 метрів.

Високогірне древнє місто побудоване індіанцями в Андах називається Мачу-Пікчу і знаходиться в Перу.

Багато дивного таїться в унікальній природі цього материка. Так тварина капибара було занадто загадковою, і жителі материка питали дозволу у Папи Римського дозволу вжити в їжу його під час посту в якості риби. Хитрість капібари полягає в тому, що ця тварина періодично живе то у воді, то на суші.

А гігантська змія анаконда в змозі легко впоратися з кайманом.

Багато вчених припускають, що природні умови материка сприяють розвитку талантів і умів, а вживання в їжу певних Південно — Американських продуктів продовжує життя.

Така країна, як Венесуела, була названа на честь такого відомого всім куточка світу, як Венеція. Амеріго Веспуччі, вивчаючи територію країни, побачив аналогічний принцип побудови, як і у Венеції — будинки на палях і на воді. Це нагадало йому систему каналів і плаваючих будинків, звідси і пішла назва Венесуела.

Багато туристів прагнуть в країни Південної Америки побачити природні ландшафти, незвичайних тварин, птахів, риб і тропічних метеликів, також познайомитися з життям місцевого населення.

На території Півд. Америки розташовані 12 незалежних держав, а також Французька Гвіана (заморський департамент Франції з 1946 року) і Фолклендські (Мальвінські) о-ви, що належать Великобританії.

Найпоширенішими мовами Південної Америки є португальська та іспанська.

Ви можете додавати цікавинки про Південну Америку, цікаві відомості про Південну Америку через форму коментарів.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти з географії
Коментарі:
  1. 5 месяцев ago
  2. 5 месяцев ago
  3. 5 месяцев ago
  4. 5 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *