Цікаві факти про рептилій

Чи знаєте ви щось цікаве про рептилій? Цікава інформація про рептилій для дітей і дорослих зібрана в цій статті.

Цікаві факти про ре

Рептилії — один з найстаріших типів тварин на планеті. Черепахи, наприклад, жили на планеті більше 200 мільйонів років тому, в основному в такому ж вигляді, як ми їх бачимо сьогодні. З цієї причини рептилії заслуговують поваги від людей.

Існує більш ніж 8000 видів рептилій на планеті, і живуть вони на всіх континентах, окрім Антарктиди (там занадто холодно) .

«Холоднокровні» не кращий спосіб опису рептилій. Їхня кров не обов’язково холодна сама по собі. Але вони ектотермні тварини, що означає, що вони отримують тепло з зовнішніх джерел. Рептилії не можуть регулювати свою температуру тіла внутрішньо, як це роблять люди.

Рептилії є одними з найбільш довгоживучих видів на планеті. Наприклад, великі черепахи, такі, як черепаха Альдабра може жити протягом більше 150 років. Алігатори можуть жити близько 70 років. Королівський пітон, популярний тип домашньої тварини, може жити до 40 років.

змія цікаві фактиБільшість змій у світі ( майже дві третини ) не є отруйними. Лише близько 500 видів отруйні, з них, тільки 30 — 40 вважаються шкідливими для людини. Іншими словами, менше 2 відсотків всіх змій вважається шкідливим для людини.

Австралія є єдиним континентом, де отруйних змій більше, ніж неотруйних змій.

Фактом є те, що все більше людей помирають щороку від укусів бджіл, ніж від укусів змій.

Деякі види змій можуть обійтися кілька місяців без їжі. Це особливо стосується великих змій, таких як Анаконда. Змії приймають їжу великими ( в порівнянні з їх розмірами тіла ) порціями, і вони мають набагато більш повільний обмін речовин, аніж у людей. Це пояснює , як вони можуть так довго обходитися без їжі .

Більшість видів плазунів не люблять холод. Але черепаха Блендінг (Emydoidea blandingii) іноді зустрічається під льодом в районі Великих озер в США.

Змії і ящірки піднімають язики в повітря, щоб захопити аромат частинок. Вони не нюхають носом, як ми з вами. Замість цього, збирають ароматні частинки, а потім передають частинки в так званий орган Якобсона, щоб «розшифрувати» повітря навколо них. Це допомагає рептиліям полювати.

Відповідаючи своєму імені, африканська яєчна змія їсть яйця інших тварин. Вона проковтує яйце цілком, а потім за допомогою крихітних внутрішніх «шипів» хребта зламує яйце. Поживні речовини змія проковтує, а непотрібну яєчну шкаралупу вона потім вивергає.

Всупереч поширеній думці, хамелеони не змінюють свій колір, щоб злитися з фоном. Природний колір хамелеонів в основному зелений, що відповідає кольору листя. Справа в тому, що хамелеони змінюють свій колір в обмеженій мірі, як правило, освітлюючи або затемнюючи шкіру. Але ці колірні зміни, пов’язані з регулюванням температури і емоційними змінами. Переляканий або розлючений хамелеон, наприклад, стане надзвичайно яскравим.

Черепа змій складаються з безлічі дрібних кісток, які рухомо з’єднані між собою. Це повністю відрізняється від людського черепа, який є одним цілим. Це дозволяє зміям розширити свої щелепи і голову для того, щоб з’їсти видобуток набагато більше, ніж їхні голови . Наприклад, багато змій можуть проковтнути жабу більш ніж у два рази більше своєї голови. Анаконда може розширити свої щелепи до неймовірно величезних розмірів.

Багато хто думає, що рептилії слизькі. Але справа в тому, що рептилії не мають потових залоз як ми, тому їх шкіра, як правило, прохолодна і суха. В більшості випадків, коли люди доторкнуться до змії вперше, вони говорять одне і те ж: «О, нічого собі, зовсім вони не слизькі».

Луска всіх змій (і багатьох видів ящірок) складається з кератину. Це те ж саме речовина, яка становить волосся і нігті людини.

Змії скидають шкіру залежно від їх темпів зростання. Молоді змії линяють частіше, тому що вони зазвичай ростуть швидше протягом перших двох років свого життя. Старші змії линяють рідше, оскільки темпи їх зростання сповільнюються.

Найдовша змія у світі — сітчастий пітон, який може перевищувати 10 метрів у довжину. Хоча сітчасті пітони зазвичай стають довшими, анаконда може вважатися найбільшою змією за розміром і вагою . Анаконда може важити більше 130 кілограм.

пітон цікаві фактиУ той час як сітчастий пітон і анаконда є найбільшими зміями в цілому, королівська кобра на сьогоднішній день є найбільшою з отруйних змій. Вона може вирости до довжини більше 6 метрів і важити більше 9 кілограм.

Деякі види геконів використовують свої хвости як оборонний інструмент. Коли гекон нападає , він буде ворушити хвостом , щоб відвернути атакуючу істота. Коли інші тварини кусають його за хвіст, гекон може відокремити хвіст і втекти. У більшості випадків на місці старого хвоста виросте новий.

Більшість видів змій відкладають яйця. Але приблизно одна п’ята частина всіх змій народжують живих дитинчат. Гримучі змії і удави є прикладами змій, які народжують живих дитинчат.

В Америці, в штатах Джорджія і Техас досі влаштовують «облави на гримучих змій», в яких гримучі змії збираються і вбиваються сотнями. Ці заходи в основному практикуються неосвіченими людьми, які думають, що гримучі змії якесь зло.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про тварин
Коментарі:
  1. 8 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *