Цікаві факти про шиншил

Чи знаєте ви щось цікаве про шиншил? Цікаві відомості про шиншил для дорослих та дітей зібрані в цій статті.

Цікаві факти про шиншил

У природі шиншили живуть на висоті до п’яти тисяч метрів — на високогір’ї Анд в Аргентині, Чилі, Перу і Болівії.

У дикій природі шиншили живуть до 35 років. У домашніх умовах — максимум 20. На жаль, навіть саме якісне харчування і догляд не замінять цьому пухнастому гризуну природних умов.

Скелет шиншили може стискатися вертикально. Тому вони можуть проникати в найвужчі щілини і отвори.

У шиншил немає сезонної линьки, тому вони — самі гіпоалергенні тварини. Хутро ці звірята скидають тільки при стресі або як захисна реакція, залишаючи клаптик хутра в зубах хижака.

Шиншила, що живе в квартирі, практично не залишає неприємного запаху — у них немає потових і сальних залоз, вони дуже акуратні. Навіть їх кал не володіє таким різким запахом, як екскременти родичів цього гризуна — морських свинок, кроликів і хом’яків.

У шиншили є одна дуже цікава захисна реакція — побачивши невеликого хижака або суперника, звір стає на задні лапки, видає загрозливі звуки і «обстрілює» ворога струменем сечі.

Хутро шиншил володіє дуже високою щільністю — на одному квадратному сантиметрі хутра знаходиться до 300 пучків, в кожному з яких — близько 80 волосків.

Через густе підшерстя у шиншил ніколи не буває бліх, кліщів і інших паразитів.

У шиншил дуже гострі різці, але вони практично ніколи не кусають людину і інших домашніх вихованців. Хіба що у випадках прояву агресії з їх боку.

Шиншили моногамні. Їх дитинчата народжуються з відкритими очима і вже з перших днів можуть самостійно пересуватися на незначні відстані.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Цікаві факти про тварин

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *