Цікаві факти про тарганів

В даній статті мова піде про доволі добре всім знайомим комахам, а саме про цікаві факти тарганів. Ці комахи часто живуть з нами пліч -о-пліч, але викликають вони тільки жах і огиду через їх живучість і бридкість. До того ж, ці комахи мають надзвичайну витривалістю. Ось декілька цікавих фактів про унікальні здібності тарганів.

Цікаві факти про тарганів

 1. Таргани дуже спритні комахи. За одну секунду він здатний пробігти 75 сантиметрів, в порівнянні з розмірами його тіла — це неймовірний показник.
 2. До того ж тарган дуже маневрений — за одну секунду він може поміняти траєкторію свого руху 25 разів. Тому його дуже складно зловити «голими руками».
 3. На жаль, таргани не тільки бігають, а й літають. Але цією здатністю наділені не всі види, а лише найбільший 9 — сантиметровий виду Megaloblatta longipennis.
 4. Відомо, що багато які живі організми можуть вижити без кінцівок, але хто може похвалитися активністю без голови? Крім таргана, напевно, ніхто. Обезголовлений тарган може прожити більше 10 днів і при цьому померти від голоду і спраги, оскільки нічим їсти.
 5. Ще таргани вміють відмінно затримувати дихання — на 40 хвилин, а дихають вони всім тілом.
 6. Всі напевно чули, що тарган один з небагатьох видів живої природи, хто здатен вижити після ядерної війни. Ця живуча комаха здатна пережити опромінення в 6400 радий, в той час як людина взмозі витримати всього 500 рад.
 7. Більшість видів тарганів випускають гази ( з травної системи ) приблизно раз на 15 секунд.
 8. Найбільше в житті таргани бояться бути перевернутими на спину. Якщо таргана перевернути ногами вгору, він ніколи не зможе перевернутися назад. Він буде так лежати до тих пір поки не помре від голоду або спраги. У природному середовищі йому в цьому допомагають купини, сучки і гілочки. У деяких країнах цих комах вживають у їжу і використовують у вигляді ліків.
 9. Головна потреба для таргана — це вода, саме тому для вдалого виживання цих комах так важлива відсутність вологих місць.
 10. Також колись вважалося, що таргани в будинку принесуть багатства і благополуччя в сім’ю.

Тепер ви знаєте деякі з цікавих фактів про тарганів і якщо вам відомі інші, прохання залишати їх у коментарях для користувачів.

Автор: Гнатюк У рубриці: Цікаві факти про тварин
Коментарі:
 1. 9 месяцев ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *