Василь Липківський цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Василь Липківський цікаві факти з життя церковного реформатора, першого митрополита Української православної автокефальної церкви викладені в цій статті.

Василь Липківський цікаві факти

1. Василя Костянтиновича Липківського називали «батьком Української православної Церкви та великим патріотом українського народу».

2. У жовтні 1921 року завдяки зусиллям Васлия Липківського та його вірних однодумців було вперше скликано Всеукраїнський Церковний Собор, який зібрався у Софії Київській. На цьому Соборі його одноголосно було обрано на посаду першого митрополита всієї України.

3. Під пильним керуванням митрополита Василя в церкві почали впроваджувати в богослужіння українську мову та відроджувати у церковному житті національні давні традиції українського народу.

4. 22 травня 1919 року майбутній митрополит Липківський разом з хором під керівництвом композитора Миколи Леонтовича було відслужено першу в історії України урочисту літургію рідною мовою в першій українській парафії в збудованому (1690-1696 роки) коштом гетьмана Івана Мазепи прекрасному соборі Св. Миколая на Печерську.

5. Він постійно друкувався зі своїми статтями в таких авторитетних київських журналах як «Киевская старина» та «Киевские епархиальные ведомости».

6. Напротяжі 6 років свого служіння на посаді митрополита, Василь Липківський з візитом відвідав більше ніж 500 парафій, які розташовані по обидва береги Дніпра. А це, уявіть собі, майже половина парафій що належали до Церкви.

7. Найважливіша його працю «Історія Української Православної Церкви» була видана після його смерті у діаспорі, так як довгий час ім’я Василя Липківського було заборонене в Україні.

8. Василь Костянтинович не раз сидів у в’язницях, був звільнений з посади настоятеля парафії та цілих 10 років жив у злиднях.

9.  Не оминули репресії і найближчих родичів Липківського: старша дочка отця Василя та двоє його синів також були заарештовані й відправлені у заслання до Сибіру.

10 У 1919–1927 рр. — останній настоятель та доглядач Софії Київської.

Оцініть статтю
Додати коментар