Василь Липківський коротка біографія

Суспільство

Василь Липківський коротка біографія та цікаві факти з життя церковного реформатора, першого митрополита Української православної автокефальної церкви викладені в цій статті.

Василь Липківський біографія скорочено

Василь Липківський з’явився на світ 20 березня 1864 року в невеликому селі Попудня, Липовецький повіт (сьогодні це Черкаська область) в сім’ї священика. Спочатку здобував освіту в Уманській бурсі, а потім по її закінченню вступає до Київської духовної семінарії.

У 1885 році майбутній митрополит починає навчання у Київській духовній академії. Даний навчальний заклад, в ті часи відзначався досить високою розумово – інтелектуальною атмосферою.

Василь Липківський цікаві факти

10 червня 1889 року він захищає дисертацію та отримує ступінь – кандидат богослов’я. Після того, як навчання в Академії закінчилося – його призначили законовчителем спочатку в Шполянському , а згодом в Черкаському міському училищі та Черкаській чоловічій прогімназії. Довідник цікавих фактів та корисних знань

У 1891 році Василь Липківський приймає сан священика та став настоятелем в Липовецькому міському соборі, зайнявши місце свого батька, який проправив там довгий час. Протягом двох років, а саме 1900 року та 1901 року його обирали секретарем на Київських з’їздах єпархіального духівництва. Василь Костянтинович був знаний не тільки за своєю проповідницькою діяльністю, а й своїми численними статтями у пресі.

В 1903 році родина Липківських переїжджає на постійне місце проживання у єпархіальну столицю. Саме тут Василь Костянтинович плідно працював на педагогічній стежці, отримавши посаду директора Київської церковно-учительської школи, яка тільки-но відкрилася.

Але вже у 1905 році Липківського усувають від роботи виклада у зв’язку із звинуваченнями в «українофільстві» та «ліберальних поглядах» й призначили його настоятелем Солом’янської парафії та Свято-Покровської церкви у передмісті Києва.

Починаючи з буремного 1917 року Василь Липківський стає одним із провідних лідерів, які очолюють український церковно-визвольний руху, борючись за утворення Української Автокефальної Православної Церкви. Хоча з приходом більшовиків до влади робити все стає важче, а переслідування та покарання стають жорсткіші.

23 жовтня 1921 року, одного недільного дня, було одноголосно обрано протоієрея Василя Липківського, на посаду першого духовного митрополита Київського та всієї України. Він активно розбудував духовне життя в України, борючись за те, щоб служба та церковні книжки книги були виключно українською мовою. За це він і постраждав. Більшовицька влада, борючись з «українофілами», зробила все, щоб зупинити це. Василь Костянтинович не раз сидів у в’язницях, був звільнений з посади настоятеля парафії та цілих 10 років перебував у сильних злиднях. Від голодної смерті його рятувала грошова допомога з Канади, від давнього друга, українського священика в діаспорі.

Врешті-решт, НКВС зробило свою справу. Першого митрополита української православної церкви розстріляли 27 листопада 1937 року.

Оцініть статтю
Додати коментар