Яків Головацький біографія коротко

Яків Головацький біографія коротко викладена в цій статті.

Яків Головацький біографія скорочено

Народився 17 жовтня 1814 в селі Чепелі (тепер Бродівського району Львівської області), в сімї священика. Початкову й середню освіту отримав у Львові.

Поступив на перший рік філософії в Духовній семінарії у Львові, продовжував богословські студії у Кошицях на Словаччині та в Будапешті, завершив їх у Львові.

Закінчив у 1842 закінчив Львівську духовну семінарію, був висвячений на священика. Згодом потрапив під церковний та поліцейських надзір, які були викликані його живою участю в народовецькому русі: точніше, його причетністю до видання «Русалки дністрової».

Після закінчення Львівської гімназії (1831) вступив на філософський факультет Львівського університету.

1831  разом із Маркіяном Шашкевичем та Іваном Вагилевичем утворив національно-патріотичний гурток галицької молодої інтелігенції т. з. «Руську трійцю».

В 1842, став сотрудником греко-католицької парафії у Микитинцях недалеко Коломиї, залишившись надалі під церковним наглядом.

З 1848 — професор руської (української) мови і літератури Львівського університету, а в 1864—1866 рр. — ректор цього навчального закладу.

Належав до «Руської трійці». Видав альманах разом з М. Шашкевичем і І. Вагилевичем — «Русалка Дністровая» (1837), у якому публікував патріотичні поезії.

Порушував у німецькому «Літописі слов’янської літератури, мистецтва і науки» в 1846 під псевдонімом Гаврило Русин актуальні, як на той час, питання.

Під впливом М. Погодіна перейшов на москвофільські позиції, склав із себе духовний сан і перейшов у православ’я.  І 1868 року переїхав до Російської імперії. Жив у Вільно (нині Вільнюс, Литва), де став головою Археографічної комісії (працював на посаді з 1867 до 1888).

Автор наукових праць з літератури, історії, етнографії. Найважливіша праця — «Народні пісні Галицької і Угорської Русі», кн. 1-4 (1878).

Яків Федорович отримав запалення легенів на Великдень 1888 року і раптово помер 1 (13) травня. Похований він був на православному кладовищі у Вільні.

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Суспільство
Коментарі:
  1. 2 недели ago
    • 1 неделя ago

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *