Яйцекладні ссавці

В цій статті ми розглянесо ряд яйцекладні ссавці, їх види.

Яйцекладні ссавці

Яйцекладні тварини (або першозвірі) це нечисленна група (5 видів) ссавців, що розмножуються відкладанням яєць.

Назва ряду обумовлена наявністю характерних ознак у всіх тварин цієї групи.

Розмір яйцекладних тварин 30-70 см. Статура щільна, кінцівки стопоходячі, пристосовані для копання чи плавання.

Однопрохідні тварини мають клоаку, що утворюється за рахунок злиття кінцевих відділів кишечника та сечостатевої системи. Аналогічно клоаку мають представники земноводних, плазунів і птахів. Також всі першозвірі відкладають яйця, а дитинчат, що вилупилися, самки вигодовують молоком. Сосків немає, трубчасті молочні залози відкриваються на залозистих полях отворами і малята злизують молоко.У дорослих тварин зубів немає, температура тіла низька й нестала.

Будова скелета кінцівок, черепа, системи кровообігу, органів чуттів яйцекладних і плазунів подібні.

Головний мозок першозвірів влаштований досить просто. Кора головного мозку звивин не має. Першозвірі вважаються теплокровними тваринами. Але незважаючи на наявність волосяного покриву, температура тіла яйцекладних відносно низька, і може змінюватися в значних межах (від 25 до 35 градусів) в залежності від коливань температури навколишнього середовища.

Ряд яйцекладних ділиться на дві родини (качкодзьоби та єхидни), що включають шість видів.

Яйцекладні поширені в Австралії та островах, розташованих поблизу цього материка.

Представники яйцекладних ссавців: качкодзьоби та єхидни.

Єхидни (2 види) і проєхидни (3 види) є наземними риючими тваринами, які живуть в норах. Вони харчуються безхребетними тваринами, яких добувають з грунту, з-під каміння. На кінцівках єхидни є довгі кігті, щоб копати грунт. Тіло вкрите жорсткими голками (видозмінене волосся). Самка зазвичай відкладає одне яйце, яке виношує в шкірній сумці на черевному боці до його дозрівання.

На відміну від єхидни, качкодзьоб веде напівводний спосіб життя. Ці тварини покриті густою жорсткою шерстю, яка практично не промокає у воді. Плавальна перетинка на кінцівках сприяє швидкому плаванню. Характерна наявність рогових чохлів на щелепах, які нагадують дзьоб гусеподібних. Звідси й пішла назва класу. Качкодзьоб харчується безхребетними тваринами, проціджуючи воду дзьобом. Гнізда качкодзьоби влаштовують в норах, де відкладають і висиджують одне-два яйця. Вважається, що єхидни — це вторинні наземні ссавці, що відокремилися від древніх водних тварин — качкодзьобів.

Автор: Alina У рубриці: Біологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *