Африканський слон: опис, де живе, характеристика, цікаві факти

слон Зоологія

Відомості про африканського слона повідомлять про місце проживання, про зовнішній вигляд слона. Цікаві факти про африканського слона допоможуть доповнити реферат.

Відомості про африканського слона

Слон африканський – найбільший представник наземних ссавців на планеті. Африканський слон належить до родини слонових. На даний момент науці відомі 2 види слонів, які проживають в Африці: саваний і лісовий.

Африканський слон: опис

Дорослі самці досягають висоти до 3-4 м. Самки нижче самців і їх висота в холці зазвичай 2,5-3 м. Самці важать 4-7 тонн, а самки не більше 3-4 тонн. Зморшкувата шкіра товщиною 2-4 см забарвлена ​​в темно-сірий колір. Величезні вуха довжиною до 1,5 м нагадують обриси африканського континенту. Вони забезпечують хорошу терморегуляцію і служать для вираження емоцій.
Черепна коробка дуже легка, з чітко визначеними борозенками і опуклим чолом. На кінчику хобота є два пальцевидних хапальних вирости.

Довжина хобота приблизно 1,5 м. Бивні представляють собою подовжені різці і досягають зазвичай 2,4-2,5 м. Маленькі очі прикриті важкими повіками з довгими віями.

Африканський слон: місце проживання

Цей вид частіше зустрічається в безкрайніх саванах африканського континенту. З приходом цивілізації і браконьєрства ареал їх проживання значно скоротився. Велика частина слонів проживає на території національних парків Кенії, Танзанії та Конго. У посушливий сезон вони проходять сотні кілометрів в пошуках прісної води і харчування. Крім національних парків, в дикій природі вони зустрічаються в Намібії, Сенегалі, Зімбабве і Конго.

Африканський слон: спосіб життя

Живуть слони сімейними групами, що складаються з самок і їх дитинчат. Самці у віці від 9 років ведуть одиночний спосіб життя, зрідка збираючись в невеликі компанії. Групою керує найстаріша і досвідчена слониха. Тільки вона вирішує, куди йти стаду, чим харчуватися, яку воду пити і куди бігти в хвилину небезпеки. Поки стадо рятується втечею, ведучи подалі слоненят, вона першою хоробро кидається на ворога.

У сезон дощів часто кілька груп об’єднуються разом в справжні слонячі спільноти в 300-400 голів. З початком посухи вони знову розпадаються на сім’ї з 9-14 тварин і розходяться в різні боки. Родинні зв’язки у слонів дуже сильні. Після довгої розлуки вони радісно зустрічають своїх родичів. Вони радісно біжать назустріч один одному, голосно сурмлячи і махаючи вухами, а потім довго і ніжно обмацують хоботами свого родича.

Африканський слон: чим харчується?

Африканські слони можуть з’їдати в день до 150 кілограм рослинної їжі, самки близько 100.

Трава і пагони молодих дерев – їх основна їжа, як ласощі їдять фрукти. У пошуках їжі ці гіганти Африки проводять більшу частину дня. Дитинчата повністю переходять на рослинну їжу після досягнення трьох років, а до цього харчуються молоком матері. Приблизно після 1,5-2 років вони на додаток до материнського молока поступово починають отримувати дорослу їжу. Води вони вживають дуже багато, приблизно 180-230 літрів на добу.

Африканський слон: розмноження

Статеве дозрівання у слонів відбувається по-різному, в залежності від умов проживання, в 14-18 років – у самців, у самок воно настає не раніше 10-16 років. Після досягнення цього віку слони повністю готові до розмноження.

Триває вагітність у слоних дуже довго – 22 місяці. Шлюбних періодів як таких немає, слони можуть розмножуватися протягом усього року. На світ з’являється одне дитинча, в рідкісних випадках – два. Інші слонихи при цьому допомагають, захищаючи слониху і її дитинча від можливих небезпек. Вага новонародженого слоненяти становить трохи менше 100 кілограм. Вже через дві-три години слоненя готове встати на ноги і постійно слідує за матір’ю, тримаючись хоботом за хвіст.

Африканський слон: цікаві факти

Тривалість життя африканського слона близько 50-60 років.

Слони погано бачать, проте нюх у них розвинений надзвичайно.

Африканські слони використовувалися в давнину в якості бойових тварин Ганнібалом і Олександром Македонським, проте з часом секрети їх дресирування були загублені. Ці гігантські істоти мають суворий характер, погано піддаються дресурі і в люті становлять смертельну небезпеку для людини.

Найбільший велетень вагою 12,24 тонн був застрелений 7 листопада 1974 року. Стільки ж важить знаменитий танк Т-34 без боєкомплекту і пального.

У той же час африканські слони відрізняються підвищеною сентиментальністю і прихильністю до своїх родичів. У них є слізні залози, тому вони часто плачуть від горя чи образи. Особливо страждають і гірко плачуть осиротілі слоненята.

Оцініть статтю
Додати коментар