Андрій Чайковський цікаві факти

андрій чайковський цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Андрій Чайковський цікаві факти з життя письменника розкажуть про його дитинство, захоплення, творчість та особисте життя.

Андрій Чайковський цікаві факти з життя

Чайковський Андрій Якович народився 1857 року в містечку Самбір. В родині дрібного урядовця. Дуже рано залишився сиротою. Виховувала його бабуся, яка і навчила його читати та писати.

Малий Андрійко навчився читати польською, оскільки українського букваря тоді не було.

До початкової школи не ходив, навчався вдома. Іспити за початкову школу здавав приватно.

Закінчив філософський факультет та правничий відділ у Львівському університеті.

Рік відслужив воєнну службу та брав участь у придушенні повстання в Боснії у складі 77-го піхотного полку. Там він замалював нариси про свої пригоди, які пізніше були надруковані та визвали велику зацікавленість у галичан та І. Франка, з яким він поступово зближується. Саме Франко заохочував Чайковського до написання, бачачи у ньому талановитого письменника.

Перші літературні кроки зробив в 1888 році (йому був 31 рік) – в газеті «Діло» опублікували його статтю «Причини зубожілості наших селян в судівництві».

Кар’єрне сходження Андрія Чайковського почалося з заснування «Кражка правників».

Був одружений з Гладилович Наталією. Подружжя Чайковських прожило разом пів-століття та мало трьох синів та три доньки.

У великій пошані в родині Чайковських була музика. Батьки грали на гітарі та з малих років залучали до музики дітей. Двоє старших синів разом з батьком співали під акомпанемент гітари популярні українські пісні «Ой пущу я кониченька в саду», «Закувала та сива зозуля», «Ой наступила та чорна хмара» та інші.

При співучасті Андрія Чайковського та відомого українського композитора і диригента Остапа Нижанківського в Бережанах було відкрито хорове то вариство «Бережанський Боян», яке стало центром культурно-освітнього життя.

Відкрив власну адвокатську канцелярію. Всі справи в судах та установах вів тільки українсько мовою.

Видав нариси «Вуйко», «Образ гонору», «Олюнька», «Рекрут».

Створює протиалкогольне товариство «Відродження» та приготував до друку благодійну збірку «Алкогольні образки».

Андрій Чайковський – засновник першого в Галичині «Товариства українських журналістів і письменників» та гуртожитку для учнів з малозабезпечених сімей «Руської бурси». Був співзасновником ощадно-позичкового товариства «Надія».

В роки Першої світової війни був заарештований як українофіл та засланий до львівської в’язниці «Бригідки» на два тижні.

Після виходу з в’язниці пише свої найкращі твори – «Віддячився», «Перед зривом», «Сагайдачний», «На уходах», «Полковник Михайло Кричевський».

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися щось цікаве про Андрія Чайковського.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Рокса

    факти дуже цікаві дякую

    Відповіcти