Аудіокнига “Тарас Бульба” скорочено

тарас бульба аудіокнига Українські книги

Аудіокнига “Тарас Бульба” скорочено слухати онлайн варто, щоб згадати про трагічні події у житті української родини та нашої держави.

“Тарас Бульба” аудіокнига скорочено

Аудіо “Тарас Бульба” подане у відео. Його доповнюють картинки, ілюстрації до твору, які допомагають краще запам’ятати зміст.

“Тарас Бульба” про що книга?

Сини запорізького козака Тараса Бульби повертаються додому після закінчення Київської академії. Батько Остапа та Андрія пишається, що його сини здобули освіту.

З нагоди їхнього приїзду Тарас Бульба скликає гостей та влаштовує застілля, під час якого заявляє про те, що наступного ж дня він відвезе синів у Запорізьку Січ.

Мати переживає і сумує через те, що її діти  так мало побули вдома. Цілу ніч вона не відходила від їхніх ліжок, але вранці їм таки довелося попрощатися. На Січі Остап та Андрій бачать спосіб життя козаків. Тут не заведено вправлятися в бойовому мистецтві, досвід здобувається лише у бою. Тарас Бульба знає це, він не любити мирного життя. Не цьому він хотів навчити своїх синів, тож став особисто організовувати похід на поляків. Для цього він підмовив інших козаків переобрати кошового, який віддавав перевагу мирному життю. Потім ухвалюється рішення йти на Польщу, щоб помститися за завдане українському народу зло.

За місяць козаки підійшли до міста Дубно. Вони розуміли, що не зможуть його взяти одразу, тому оточили його і стали чекати, коли містяни почнуть голодувати.

Якось уночі до табору козаків пробралася служниця полячки, в яку був закоханий Андрій ще з часів навчання у Київській академії. Вона попросила його допомогти своїй господині, яка страждає від голоду. Не роздумуючи, Андрій збирає в мішок їстівні припаси, і таємним підземним ходом проникає до міста. Побачивши свою кохану, він зрікається своєї сім’ї, віри і Батьківщини. Незабаром Тарас Бульба дізнається про зраду сина.

На допомогу місту Дубно прийшли поляки, яким удалося пробратися до міста. Та козакам вдається їх відбивати. Несподівано приходить звістка з Січі про те, що татарське військо, скориставшись тривалою відсутністю більшої частини козаків, напали на Січ, і утримують козаків у полоні. Дізнавшись про це, частина козацького війська залишається утримувати Дубно в облозі, а інша – вирушає на допомогу своїм товаришам.

Про це стало відомо полякам, і вони вирішили негайно напасти на свого ворога. Андрій бореться на їхньому боці. Тарас Бульба, побачивши, як його син рубає праворуч і ліворуч своїх бойових товаришів, наказує заманити його в ліс. Там, зустрівшись з ним віч-на-віч, він вбиває Андрія.

Поляки перемагають у цій битві. Тараса Бульбу поранено, а Остап потрапив у полон. Залікувавши рани, Тарас потай пробирається до Польщі, щоб урятувати сина. Однак натомість стає свідком його страти.

Польський гетьман пропонує козакам мир. Тарас Бульба не вірить у щирість цього наміру, тож залишає зі своїм полком козацьке військо. І він правий. Попри цю обіцянку, поляки несподівано нападають на козаків та розбивають їх. У цей час Тарас разом зі своїм полком мститься за смерть сина. Полякам вдається його вистежити і зав’язується кровопролитна битва, яка триває чотири дні. Козакам, які вижили, вдається втекти, але Тарас Бульба потрапляє в полон поляків. Його приковують ланцюгами до дерева, і збираються спалити живцем.

Перед смертю встигає Тарас крикнути товаришам, щоб вони спускалися до човнів, і рятувалися від ворога річкою.

"Тарас Бульба" тести до повісті
Пройти тест до твору «Тарас Бульба» Миколи Гоголя варто, щоб зрозуміти наскільки добре ти розумієш тему та пам'ятаєш сюжет повісті про часи козацтва.
Оцініть статтю
Додати коментар