Блез Паскаль відкриття, винаходи, досягнення

Інформатика

Що винайшов Блез Паскаль – французький фізик і математик, полеміст і літератор, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Блез Паскаль відкриття, винаходи, досягнення

Блез Паскаль внесок в інформатику

Майбутній винахідник народився в сім’ї відомого на той час математика. Тому в школу не ходив, а вчителів заміняв йому батько. Той прищепив йому любов до математики і вже з раннього віку хлопчик міг здійснювати складні обчислення. У віці 15 років Паскаль спілкувався з паризькими вченими на рівних, обговорюючи складні завдання з математики. А через рік юнак провів своє перше дослідження, і стало ясно – його чекає блискуче майбутнє, а світ побачить нового математичного генія.

Блез Паскаль вирішив полегшити роботу батька, який займав пост королівського і чиновника і задумав створити арифметичну машину. Цілих три роки тривала делікатна робота над арифмометром. Рахункова машина Блеза Паскаля прославила його на весь світ. Латунний невеликий ящик, який мав складний механізм, виставили в Люксембурзькому палаці. Даний винахід став таким собі фундаментом для створення інформатики, адже його машина здійснювала автоматичні обчислення, які здійснює сьогодні сучасний комп’ютер.

Блез Паскаль винаходи якого назвали новим чудом світу вже захопився новою темою – атмосферним тиском. Вчений був упевнений, що за допомогою ртутного стовпчика в скляній трубці можна вимірювати погодні умови. Завдяки цьому висновку, він зумів відкрити закони тиску рідин.

Після смерті батька і деяких подій в житті, Паскаль вирішив піти в монастир. Одного разу, перебуваючи в своїй келії, його мучив зубний біль. І щоб хоч якось відвернути себе від болю він почав міркувати про математичну криву. Підхоплений невідомим натхненням, Паскаль почав доводити одну за одною теореми. Він був першим, хто так близько підійшов до створення основ вищої математики, але, на жаль, не встиг цього зробити.

Блез Паскаль відкриття якого стали фундаментом для сучасних наук, помер у своїй монастирській келії від незрозумілої хвороби. Лікарі так і не змогли поставити йому діагноз.

Сподіваємося, з цієї статті Ви дізналися, які відкриття зробив вчений Блез Паскаль.

Оцініть статтю
Додати коментар