Де зимує їжак?

їжак Природознавство

Де зимують їжачки в природі і коли їжаки впадають в сплячку, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Коли їжачки лягають в сплячку?

Коли починаються холоди, багато тварин впадають в тривалий сон – сплячку. Це пов’язано з тим, що зниження температури приводить їх в стан заціпеніння, адже терморегуляція тіла у них недосконала.

У їжаків активний період займає від 4 до 7 місяців, все залежить від їх виду. Решту часу вони знаходяться в сплячці. Причиною такого явища у колючих тварин є, в першу чергу, відсутність кормів, а після вже низька температура навколишнього середовища і недосконала терморегуляція тіла.

Готуватися до сплячки їжачки починають ще в активний період життєдіяльності: вони накопичують жир, адже взимку їх організм знаходиться в стані тривалого голодування і їм необхідний запас енергії для сну. Зазвичай зимова сплячка їжака триває з жовтня місяця по квітень.

Де сплять їжачки взимку?

Готуючись до зимової сплячки, тварини не забувають і подбати про своє житло. На початку осені вони шукають глибокі нори, які розташувалися під товстим шаром підстилки на глибині близько 1,5 метра. Буває, що їжачки самі риють собі притулок на зиму. Кінцевий етапом підготовки до сну є завершення линьки, тобто зміни волосяного покриву з літнього на зимовий.

Що роблять їжачки взимку?

Як Ви вже зрозуміли, їжачки взимку сплять тривалим, глибоким сном. Температура їх тіла значно знижується: від 33,7 ° С до 1,8 ° С. Серцебиття знижується до мінімуму. У такому стані вони можуть пробути до 240 днів. Цікаво, що в період активної діяльності тварини не змогли б так голодувати більше 10 днів.

У кожній нірці спить тільки один звір, згорнувшись в кулю. Таким чином, лапки і ніс притискаються до черевця, а хвіст до голови.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, як зимують їжачки в природі.

Оцініть статтю
Додати коментар