“Дедал та Ікар” аудіокнига

дедал та ікар аудіокнига Дитячі книги

Міф “Дедал та Ікар” аудіокнига на українській мові розповість відому історію про двох винахідників, які прагнули підкорити небо. Це міф Давньої Греції.

“Дедал та Ікар” аудіокнига слухати

Чому вчить міф “Дедал та Ікар”?
Цей міф вчить не заздрити успіху чи таланту іншої людини. Вчить жити за законами та не порушувати їх. Навчає слухатися поради батьків.

Про що міф “Дедал та Ікар”? 

Одним із найвідоміших скульпторів та архітекторів стародавніх Афін був Дедал. Він створював такі прекрасні творіння, що люди тільки дивувалися.
І був у Дедала племінник Тал, який став учнем скульптора. Тал був талановитим майстром, і незабаром його твори стали кращими, ніж твори самого Дедала. Дедал став мучитись ревнощами і заздрістю, а тому повів Тала на високу гору і зіштовхнув його вниз.
Тал упав на гостре каміння і розбився. А Дедал хотів закопати його тіло, щоб приховати сліди злочину, але не встиг. Його застали з тілом і злочин було розкрито. Дедала засудили до смерті, але він втік на острові Крит, до царя Міноса.
Мінос з радістю прийняв відомого скульптора, і Дедал зробив для царя безліч прекрасних статуй та палаців, навіть знаменитий Лабіринт Мінотавра..
Але жив Дедал у Міноса як бранець, і це йому незабаром набридло. Почав він думати, як би втекти з Криту. І вирішив скористатися повітрям, оскільки суша і море контролювалися Міносом.
Дедал набрав пір’я і став скріплювати його нитками та воском. Він виготовив чотири великі крила. Поруч із батьком був і його син – Ікар.
І ось крила були готові. Дедал надів одну пару крил і злетів. Ікар з подивом дивився на свого  батька в повітрі. Тоді Дедал спустився і почав вчити Ікара. Він просив його бути обережним, не летіти надто низько, щоб крила не намочила вода. Не летіти, надто високо, бо сонце розтопить віск.
І Дедал з Ікаром полетіли. Дедал летів попереду, але часто озирнувся на Ікара. А хлопчик зовсім втратив голову від польоту і почав бешкетувати. Він піднявся надто високо і сонце розтопило віск його крил… Ікар впав у море і загинув.
Озирнувся Дедал, немає його сина, тільки біле пір’я плаває на воді. Прокляв Дедал своє мистецтво та полетів на Сицилію.
Там він жив довго і коли цар Мінос приїхав забрати художника, що втік, дочки царя Сицилії вилили на голову Міносу відро окропу і той помер. А Дедал на схилі років повернувся до Афін і став родоначальником роду художників.

Оцініть статтю
Додати коментар