“Фарбований лис” аудіоказка – Іван Франко

фарбований лис аудіоказка Дитячі книги

Іван Франко казка “Фарбований лис” слухати аудіо буде корисно дітям, щоб дізнатися історію обману, який зрештою було викрито.

Аудіоказка “Фарбований лис” слухати

 

Аудіокнига “Фарбований лис” Івана Франка викладена з картинками, які ілюструють події твору.

“Фарбований лис” про що казка?

Одного разу лис Микита відправився на базар, щоб вкрасти там курку.Як тільки він дійшов туди, собаки оточили його і почали на нього нападати. Лис утік, рятуючи своє життя. На одному подвір’ї він помітив діжку і сховався у ній. Собаки і подумати не могли, що лис туди сховається, бо від діжки йшов дуже неприємний запах. Лис Микита до вечора сидів у діжці.

Коли стемніло Лис дістався до лісу, ліг у нору і заснув. Вранці, глянувши на себе, лис дуже злякався. Він був синім-синім, укритим чи лускою, чи колючками. Він намагався і обтріпатися, і віддряпати фарбу, але нічого не допомагало!

Тут побачив Лиса Вовчик-Братик, завив з переляку й кинувся тікати. Звірі також були дуже налякані. Та Лис Микита зовсім через це не засмутився. Він пішов до майдану, де зазвичай збиралися всі лісові мешканці.

Коли зацікавлені звірі почали приходити на поляну, щоб подивитися не невідомого звіра, Лис Микита привітно до них заговорив. Він сказав, що це Святий Миколай зліпив його з небесної глини, назвав Остромислом і призначив царем звірів.

Усі тварини виконували всі його вказівки та шанобливо служили йому. Лис Микита був добрим царем, жив на всьому готовому. І справедливість у нього була, звична для звірів: хто дужчий, той і правий, а хто слабший, той ніколи не вигравав справи.

Минув рік. Звірі вирішили влаштувати свято і організували концерт. Ведмеді ревли, вовки вили, молоді лисички задзявкотіли тоненькими тенорами так мелодійно, що цар не зміг устояти. Він підняв морду і задзявкотів по-лисячому.  Тварини зрозуміли, що сталося, і не пробачили його!

Ображені за підлий обман, вони кинулися на Лиса й розірвали його.

Оцініть статтю
Додати коментар