«Джейн Ейр» Характеристика Героїв

джейн ейр характеристика героїв 9клас

«Джейн Ейр» характеристика героїв твору допоможе розкрити їх образи, визначити риси характеру.

Шарлотта Бронте «Джейн Ейр» характеристика героїв

«Джейн Ейр» характеристика головної героїні

Джейн Ейр – головна героїня твору Шарлотти Бронте. Від її імені ведеться оповідь у творі.

Дівчина є сиротою, її батьки померли від тифу. На початку твору це нещасне, змучене дівча, яке потерпає від знущань своєї тітки місіс Рід та її сина. Вона відчуває себе зайвою, нікому не потрібною. Коли закінчила навчання в Ловуді, стала там працювати. У вісімнадцять років захотіла свободи і дала оголошення в газету, що шукає місце гувернантки. Стала працювати в Торнфілд-холі, де вона відчувала себе комфортно, щасливо та затишно, адже працювала з Адель. Надзвичайно допитлива, досліджувала все невідоме для неї. Коли Джейн вперше зустрілась з містером Рочестером її не злякало його дещо грубе ставлення до неї. Джейн була прямолінійною, особливо, коли розмовляла з містером Рочестером. Під час пожежі врятувала його від страшної смерті, кинулася самостійно гасити полум’я. Проста, бідна дівчина по вуха закохана в містера Рочестера:

«Допоки дихатиму і мислитиму, я любитиму його»

Після того як Рочестер запропонував їй одружитися, дуже переймалася своїм матеріальним становищем і не хотіла бути залежною від майбутнього чоловіка. Полохлива, незалежна, доброчесна і чиста саме такою була Джейн. Джейн Ейр не стала дружиною пана Рочестера, тому що він уже був одружений.

Врешті Джейн отримала, те, на що заслуговувала багатство, незалежність, родину,  коханого чоловіка та маленьку дитину.

“Джейн Ейр” характеристика містера Рочестера

Містер Рочестер – суворий та різкий, запальний, наполегливий, незалежний, норовливий чоловік. Він є власником Торнфілд-холу.  Едвард Рочестер був не надто гарним, однак мав гостий розум, його постійно щось турбувало. Мав щирі почуття до Джейн, лагідно називав її «Мій ельф», однак не був повністю чесним, адже вже мав дружину. Після трагічної пожежі втратив руку та став сліпим. Все ж Едвард та Джейн одружилися і були щасливими.

«Джейн Ейр» характеристика другорядних персонажів

Джон Рід – старший на чотири роки від Джейн кузен, син місіс Рід. Лупцював Джейн, насміхався та принижував. Він надзвичайно жорстокий та злий.

Місіс Рід – жорстока, холодна, незворушна та ненависна дружина батькового брата, який мав опікуватися Джейн, однак згодом і сам помер. Вона виховує Джейн в Гейтсхед-Холлі, поки дівчинку не відправляють до школи у віці десяти років. Пізніше у своєму житті Джейн намагається помиритися зі своєю тіткою, але стара продовжує ображатися на неї, оскільки її чоловік завжди любив Джейн більше, ніж своїх власних дітей. Перед смертю викликала Джейн та зізналася, що отримала листа від Джона Ейра (рідний дядько), котрий мешкав на Мадейрі і залишив спадок Джейн. Проте місіс Рід не бажала щастя дівчині й написала йому, що Джейн померла.

Містер Броклгерст – директор Ловудської школи, був суворим та скупим, дівчатка, які навчались в його закладі потерпали від холоду та голоду. Одного разу вирішив принизити Джейн, висміяти її та повісити на шию табличку з написом «Брехунка» (бо саме такою її представила місіс Рід, коли він приїхав по Джейн).

Міс Темпл – вчителька, яка працювала в Ловудській школі, турбувалась про дівчаток та намагалась випрохати більше коштів в містера Броклгерста, мала чуйне та добре серце.

Елен Бернс – найкраща подруга Джейн в школі, була дуже хворою і постійно кашляла. Терпіла всі покарання, адже вважала, що заслужила на це. Намагалась знайти промінчик позитиву в усьому поганому, але, на жаль, померла.

Місіс Фейрфакс – економка в Торнфілд-холі, працювала на містера Рочестера та створювала затишок в домі. Добра та турботлива жінка.

Адель – восьмирічна дівчинка-француженка, вихованиця Джейн Ейр. Була жвавою та розумною дівчинкою, яка звикла до французької моди, досягла значних висот у навчанні. Це жвава, але дещо розпещена дитина з Франції. Рочестер привіз її в Торнфілд після того, як її мати, Селін, покинула її. Хоча Селін колись була коханкою Рочестера, він не вважає себе батьком Адель

Бланш Інгрем – вишукана жінка, яка повинна була стати жінкою містера Рочестера, однак не мала справжніх, чистих почуттів до нього. Весілля не відбулося.

Містер Мейсон – брат Берти Мейсон. Під час візиту до Торнфілда його поранила божевільна сестра. Дізнавшись про намір Рочестера одружитися з Джейн, Мейсон прибуває з повіреним Бріггсом, щоб перешкодити весіллю та розкрити правду про попередній шлюб Рочестера.

Берта Мейсон (Рочестер) – законна дружина містера Рочестера, колись гарна та багата, але божевільна та неконтрольована, яка кидалася на всіх та кусала. Вона живе замкненою в секретній кімнаті на третьому поверсі будинку, Під час пожежі в Торнфілд-холі загинула.

Сен-Джон Ріверз – чоловік, що прийняв до свого будинку Джейн, був небагатим, тактовним священником з суворим характером та мав двох сестер. Насправді ж був родичем Джейн Ейр.

Оцініть статтю
Додати коментар