Евріпід біографія

Філософи

Евріпід коротка біографія на українській мові давньогрецького філософа-трагіка і драматурга викладена в цій статті.

Евріпід біографія скорочено

Батьківщиною Евріпіда був Саламін. Тут він з’явився на світ приблизно в 480 році до нашої ери. Історики вважають, що його батьки були багатими, але по походженню не знатними людьми. Він отримав прекрасну освіту.

У дитячі роки Евріпід мріяв стати учасником Олімпійських ігор (він був здатним гімнастом), але занадто юний вік завадив прийняти йому участь в них. Вирішивши піти іншим шляхом, він став вчитися літературі, ораторському мистецтву, філософії. Його твори і новаторство Евріпіда красномовно свідчать про те, що він досяг успіху в цій справі. Світогляд Евріпіда багато в чому формувався під впливом навчань Анаксагора, Протагора, Продика. Він збирав рідкісні книги в особисту бібліотеку, і одного разу настав той знаменний момент, коли Евріпід вирішив писати сам.

Евріпід почав писати, коли йому виповнилося 18 років. Перше змагання в драматичному мистецтві, в якому він брав участь зі своєю п’єсою «Пеліад», відноситься до 455 року до нашої ери. І тільки в 440 році до нашої ери його вперше удостоїли найвищої нагороди.

Евріпід тримався далеко від політичного і громадського життя міста і країни, але не був повністю до байдужий. Він був двічі одружений і двічі невдало.

Скільки п’єс написав Евріпід?

Достовірно відомо, що Евріпід склав від 75 до 92 п’єс, а до сьогоднішнього дня цілком збереглося 17 драматичних творів. Найвідомішими вважаються «Медея», «Електра», «Іфігенія в Тавриді».

Новаторство Евріпіда в написанні творів виразилося в тому, що більше уваги стало приділятися приватному життю людей, побутовій частині, і душевним стражданям людей. Евріпід, твори якого високо цінувалися в суспільстві, отримав чотири нагороди за постановки в Афінах. Але цього здалося драматургу мало і він, образившись, покинув місто Перикла.

Помер Евріпід в 406 році до нашої ери. Існують різні версії щодо його загибелі – він помер в результаті змови заздрісників, які підкупили придворного, що відповідав за царську псарню: і він спустив на драматурга зграю гончих. Згідно з другою версією він помер від суворої македонської зими (він переїхав до Македонії після того як покинув Афіни).

Оцініть статтю
Додати коментар