Фредерік Тейлор біографія і цікаві факти

Наука

Фредерік Тейлор біографія та цікаві факти з життя американського інженера, основоположника наукової організації праці та менеджменту

Фредерік Тейлор коротка біографія

Засновник менеджменту Фредерік Тейлор народився в 1856 році в родині адвоката з Пенсільванії. Свою освіту він отримував в Німеччині і Франції, Нью-Хемпшірскій академії.

Тейлор в 1874 році закінчує Гарвардський юридичний коледж. Проблеми із зором не дали йому можливості продовжити освіту, тому він влаштувався на посаду робочого преси в майстернях гідравлічного заводу в Філадельфії.

У розпал Великої економічної депресії в 1878 році, Фредерік отримує посаду різноробочого на сталеливарному Мідвельскому заводі. За 6 років роботи на заводі він пройшов довгий шлях від простого робітника до головного інженера. У період з 1882 по 1883 року майбутній основоположник менеджменту працював на посаді начальника механічних майстерень. Займаючи таку посаду, він всерйоз почав замислюватися над отриманням відповідної освіти. З цією метою інженер надходить в технологічний інститут на заочне відділення. У 1883 році він отримав бажану ступінь інженера – механіка.

У 1884 році Тейлора призначили головним інженером, і він використовував вперше систему диференціальної оплати за продуктивність праці.

У період 1890-1893 років Фредерік Тейлор очолював мануфактурну інвестиційну компанію в Філадельфії, а також він був власником паперових пресів в Вісконсині і Мені. Тут він організовує свою справу в сфері управлінського консультування, чого до нього не робив ніхто.

У 1885 році Тейлор стає членом Американського Товариства інженерів-механіків. Ця подія відіграла величезну роль у розвитку руху за впровадження наукових методів в управління виробництва США. У 1906 році він став президентом цього Товариства, а через рік інженер заснував Товариство зі сприяння наукового менеджменту.

Фредерік Тейлор вважається основоположником нової дисципліни – наукової організації праці. Він почав в 1895 році свої відомі дослідження в сфері продуктивності і організації праці. Головні теоретичні концепції викладені в наступних роботах – «Управління фабрикою», «Свідчення перед спеціальною комісією Конгресу», «Принципи наукового управління». У 1897 році Фредерік Тейлор проводив в компанії Саймондса експерименти. В ході досліджень продуктивність праці зросла в 2 рази.

Протягом 1898-1900 років Тейлор починає впроваджувати створену ним систему на найбільшому військовому підприємстві в США – Бетлхемській компанії. Пішовши з компанії, він перестає «працювати за гроші», віддавшись науці.

Фредерік прожив яскраве, але коротке життя. Він помер 21 березня 1915 року, будучи в зеніті слави від пневмонії.

Фредерік Тейлор цікаві факти

Тейлор 3 травня 1884 року поєднався узами шлюбу з Луїзою Спунер. У пари, на жаль, дітей не було, тому вони виховували трьох дітей-сиріт.

За своє дитинство і молодість він багато подорожував. Майбутній засновник менеджменту відвідав Німеччину, Францію, Австрію, Італію, Норвегію, Німеччину, Швейцарію, Англію і Францію.

Мав поганий зір

Тейлор був автором 50 патентів на винаходи. Вони зробили його багатою людиною.

Фредерік Тейлор вважається засновником школи наукового управління працею.

Оцініть статтю
Додати коментар