«Гість із Запоріжжя» опис картини

гість із запоріжжя опис Твір-опис

Картина «Гість із Запоріжжя» виставлена ​​в Національному художньому музеї України і є центральною у творчості художника Фотія Красицького .

«Гість із Запоріжжя» опис картини

На полотні зображений пасічник, колишній запорожець, який літнім днем ​​в саду, в тіні дерев, пригощає гостя – козака-запорожця.

Запорожець сидить з бандурою біля куреня і розповідає про свої походи. Перед ними на землі розстелена скатертина з частуванням. До козака дружина господаря привела дітей, щоб показати гостю. Дівчинка постарше поводиться вже впевнено, а хлопчик у білій сорочці соромливо мне в руках шапку.

Напевно, і господар, і гість задумалися в цю хвилину про те, що хлопчина незабаром стане козаком, а значить, захисником Вітчизни.

Нас досі захоплює величезна майстерність живописця, який зумів втілити на полотні дихання минулого життя; так само зачіпає нас сором’язливість хлопчика перед гостем із Запоріжжя – відважним козаком, лицарем України, захисником свободи. Справжнє мистецтво не старіє, і «Гість із Запоріжжя» – безсмертна частинка духовної скарбниці нашого народу.

Хто зображений на картині «Гість із Запоріжжя»

Натурою для картини послужив курінь в садибі сестер художника, в селі Козачому. Запорожцем йому позував місцевий селянин Степан Кругляк, образ же старого- пасічника був збірним.
Картина отримала схвалення Ради Академії мистецтв і критики. У 1905 році вона експонувалася на Першій всеросійській художній виставці у Львові.

«Гість із Запоріжжя» – один з кращих творів української історичної живопису на козацьку тему. Це найбільш вдала робота Ф. С. Красицького, його єдина завершена тематична композиція.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. КАТЯ

  (((

  Відповіcти
  1. Изабелла

   не думаю что он плохой

   Відповіcти
  2. Рита

   Чего?

   Відповіcти
 2. Изабелла

  такой не плохой

  Відповіcти
 3. Саша

  непоганий текст ,але це розповідь

  Відповіcти
 4. Саша

  ой опис

  Відповіcти
 5. vlad

  Узналі што списал…паставілі 4

  Відповіcти
  1. iryna

   спасиба у меня про то что я списала даже мама не узнала

   Відповіcти