Голонасінні: використання

Ботаніка

Як людина використовує голонасінні рослини? Та як голонасінні використовують у медицині Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Використання голонасінних людиною

Голонасінні рослини – це найдавніший відділ рослин, що характеризується наявністю насінного зачатка, які лежать відкрито на лусочках шишок. Відділ включає в себе 4 класи: гінкгові, саговникові, хвойні і гнетоподібні.

Використання голонасінних рослин людиною відбувається в різних сферах. Деревина є цінною сировиною для виготовлення шпал для залізничних колій, меблів, опор мостів, кріплень проходів шахт і стовпів ліній електропередач. Велика частина деревини сьогодні використовується як паливо. З довгих волокон виготовляють папір високоякісних сортів. З кедрової деревини роблять музичні інструменти. Масове використання деревини в різноманітних галузях господарства призвело до вирубування голонасінних на всій планеті.

З хвойних голонасінних виробляють каніфоль, скипидар, спирт, пластмаси, лаки, штучний шовк. Серцевину деяких видів класу саговникових вживають в їжу, так як вона містить крохмаль у великій кількості. Це так звані «хлібні дерева». Також в їжу вживаються і насіння. Наприклад, насіння кедрової сибірської сосни дуже поживне і з нього роблять харчове, смачне масло. У народі їх називають кедровими горішками.

Шишки ялівцю схожі на ягоди і є лікарським засобом. Із голонасінних виробляють також вітаміни і активоване вугілля. Хвойна смола багата на вітамін С.

Смолою лікують рани і опіки. Особливо корисна пихтова смола, з якої отримують камфору – ефективний засіб для лікування серцевих захворювань. Також вона входить до складу знеболюючих препаратів. З смол людина для промисловості добуває скипидар – розчинник для олійних фарб. Отримані з них ефірні масла приємно пахнуть, використовуються для виготовлення кондитерських виробів, медичних препаратів, парфумерних виробів.

Крім того, голонасінні мають естетичне значення в житті людини: вони грають роль декоративних рослин.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, як відбувається використання голонасінних рослин людиною.

Оцініть статтю
Додати коментар