Гриб трутовик: опис, розмноження, користь та шкода

Ботаніка

Інформація про гриб трутовик коротко розповість Вам про цього паразита, який росте переважно на гілках і стовбурах дерев.

“Гриб трутовик” реферат

Трутовики є грибами-паразитами. Це багаторічні гриби, плодове тіло яких дуже тверде і з кожним роком все збільшується. Вони паразитують на гілках і стовбурах дерев. Рідше зустрічаються в грунті.

Чому гриб трутовик отримав таку назву? Свою назву він отримав через те, що з його плодового тіла виготовляють труть – легкозаймисті речовини для запалювання вогню через іскру.

Гриб трутовик: опис

Він складається з плодового тіла і міцелію. Грибниця знаходиться всередині субстрату і пронизує деревину, на якій виростає. Плодове тіло росте на поверхні і має просту будову. Воно складається з безбарвних, тонких і іноді буруватих гіф. Гриб трутовик – це багаторічне плодове тіло, яке має різноманітні форми.

Поверхня гриба покрита твердою, тонкою, матовою кіркою, яка іноді покрита тріщинами. Вона пухирчаста, шорстка, горбкувата, оксамитова, повстяна і волокниста. Покриття гриба з віком може змінюватися. М’якоть плодового тіла по консистенції шкіряста, м’ясиста, дерев’яниста, волокниста і пробкова. Рідше у трутовиків зустрічається двошарова тканина з пухким, губчастим верхнім шаром і щільним нижнім шаром. Капелюшок плодового тіла має різний окрас – від світлого (кремовий, білий, сірий, деревинно-жовтий) до темного (чорного і бурий). Іноді капелюшок може бути яскравого відтінку. Внутрішнє забарвлення білого, жовтого або кремового кольору.

Розмноження трутовиків

Трутовик є грибом, який розмножується спорами. Спори розвиваються і дозрівають внизу плодового тіла, де розташовані маленькі трубочки. Коли спори дозрівають, вони висипаються з трубочок і розносяться вітром, заражаючи по шляху пошкоджені дерева. Коли вони потрапляють на відповідний субстрат, то проростають і утворюють первинний міцелій. Грибниця поступово розростається і поширюється в деревині. Гриб трутовик руйнує її, викликаючи гниль деревини з наступним утворенням плодового тіла.

Часто трутовики з’являються на деревах через кілька років після зараження. Вони ростуть на стовбурі в формі поличок один над одним. Заражене грибами дерево через деякий час гине. Але навіть після цього трутовик продовжує жити на ньому, харчуючись поживними речовинами засохлого дерева.

Користь і шкода трутовиків

Дані гриби широко застосовуються в медицині при лікуванні гепатитів С і В, як протипухлинний засіб, для лікування жирової печінкової дистрофії. Трутовик надає кровоспинну і послаблюючу дію. Його використовують в комплексній терапії для лікування бронхо-легеневої системи, в тому числі туберкульозу та астми. Він є їжею для деяких тварин.

Шкода гриба трутовика полягає в тому, що він вражає дерева і призводить до їх повного засихання.

Сподіваємося, що розповідь про трутовик допомогла Вам підготуватися до заняття, і Ви дізналися багато корисно інформації про цей паразитуючий вид грибів.

Оцініть статтю
Додати коментар