Хімія в житті людини

Хімія

“Хімія в житті людини” реферат коротко розповість про хімічні процеси, які нас оточують і впливають на нашу життєдіяльність. Хімія в нашому житті займає важливе місце.

Хімія в повсякденному житті

Навіщо потрібна хімія в житті людини і в природі? Озирніться і Ви переконаєтеся, що наш світ майже повністю складається з неї. Найяскравіший тому приклад, це кисень – речовина, без якої живі істоти не змогли б існувати на планеті. Він бере участь в таких важливих процесах як:

  • дихання
  • горіння
  • гниття

І це тільки найменша частина. Хімія охоплює всі галузі промисловості і впливає на всі процеси, що відбуваються в природі.

1.Хімія в промисловості
Від хімічних продуктів залежать такі промислові галузі як виготовлення будівельних матеріалів, машинобудування, сільське господарство, металургія, виготовлення електроніки, легка промисловість, фармацевтична промисловість, харчова промисловість, нафтохімія. Завдяки хімії виробляються медичні препарати, харчові продукти, які необхідні для нашої життєдіяльності. Хімічна промисловість значно досягла успіху у виробництві зброї. Але, разом з тим, промислові підприємства завдають шкоди природному середовищі, вони поступово нас отруюють, провокують появу нових захворювань.

2. Повсякденне життя
Повсякденне життя і побут людини важко уявити без хімії і благ хімічного виробництва. Миючі та чистячі засоби, губна помада, кредитна картка, навушники, окуляри, комп’ютер, це ті речі, які щільно увійшли в наше життя і які є дітищем хімічного виробництва (а точніше нафтопереробної промисловості). Відзначимо, що з нафти виготовляють понад 6 000 найменувань продукції. Найпопулярніші і використовувані нами це:

  • Пластмаса. Вона присутня в промисловій та побутовій техніці, поїздах, автомобілях, харчових контейнерах, канцелярському приладді.
  • Вазелін. Є важливою складовою частиною медицини, косметології та харчової промисловості.
  • Синтетичні тканини. Серед них приємний і м’який акрил, еластична лайкра, міцний нейлон, поліестер, який не мнеться.

Також нафту використовується в харчових продуктах, де вона замінює тваринний білок.

3.Хімія і продукти харчування
Чи знали Ви, що питна вода це чиста хімія, формулу якої всі пам’ятають зі шкільних часів. Випиваючи склянку води, людина споживає справжній коктейль з неорганічних речовин: йоду, фтору, кальцію, селену і так далі. Якщо говорити про продукти харчування, то, перше, що спадає на думку, це слово «глутамат натрію» – речовина, яка зробить смачним практично все. Ця добавка міститься в чіпсах, приправах, сосисках, ковбасі, молоці, рибі, соєвих продуктах і так далі. Таких речовин величезне число, і вони не завжди корисні.

Таким чином, хімія є нашою супутницею ще з часів створення світу. Людина навчилася запускати складні хімічні процеси, про які ми навіть не замислюємося. Без хімії сучасний світ не існував би в тому вигляді, в якому бачимо ми його зараз.

Сподіваємося, що “Хімія в житті людини” реферат допоміг Вам підготуватися до заняття. А розповідь про хімію в житті людини Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар