Представники імпресіонізму в літературі, в живописі, в музиці перераховані нижче.
Імпресіонізм: представники
Імпресіонізм – це напрямок в мистецтві, що виник в період останньої третини XIX – початку XX століть у Франції. Представники розробляли прийоми і методи, що дозволяють швидко і природно відобразити реальний світ в його мінливості і рухливості, а також передати швидкоплинні враження.
Імпресіонізм: представники в живописі
Відомі представники імпресіонізму:
- Едуард Мане,
- Каміль Піссарро,
- Клод Моне,
- Огюст Ренуар
- Сіслей,
- Едгар Дега,
- Поль Сезанн,
- Арман Гійомен,
- Франсіс Пікабіа,
- Гюстав Кайботт.
- Єва Гонзалес,
- Мері Кассат,
- Берта Морізо,
- Альфред Сіслей,
- Фредерік Базиль,
- Джеймс Уістлер,
- Костянтин Коровін.
Представники імпресіонізму своїм головним завданням уважали найприродніше зобразити зовнішній світ, витончено передати свої миттєві враження, настрої.
Імпресіоністи змальовували світ таким, яким він видавався в процесі безпосереднього бачення.
Імпресіонізм в літературі представники
У літературі цей напрям не відокремився, але риси його знайшли відображення в символізмі і натуралізмі. Твори висловлюють приватне враження автора, відмову від об’єктивної картини реальності, зображення миттєвостей, відсутність сюжету, заміну розуму інстинктом. Всі основні риси даного стилю були сформульовані братами Гонкур в творі «Щоденник».
Імпресіонізм виражений в романах Еміля Золя. Також представниками імпресіонізму в літературі є Томас Манн, Оскар Уайльд, Стефан Цвейг. Приклад поетичного імпресіонізму – збірник Поля Верлена «Романси без слів».
В українській літературі поетика імпресіонізму відбилася у творчості М.Коцюбинського, B.Стефаника, М.Черемшини, частково О.Кобилянської, а також Г.Михайличенка, М.Хвильового, Є.Плужника, М.Яцківа, Н.Кобринської та ін.
Для імпресіоністичних творів характерні суб’єктивність зображення, підкреслений ліризм, використання тропів (метафор, епітетів, символів та ін.), які створюють певний настрій, посилюють асоціативність почуттів і вражень. Описи стають більш епізодичними, фрагментарними, велике значення в них мають засоби відтворення кольорів, світлотіней, звукових барв і тонів, які передають зміну внутрішнього стану автора, його почуттів. Часто письменники використовують ліричний монолог, незакінчені фрази й думки, які допомагають показати плин настроїв і вражень героя.
Представники імпресіонізму в музиці
Імпресіонізм виявився плідним і в музиці. Представниками є М. Равель, К. Дебюссі, М. де Фалья, Дж. Пуччіні, С. Скотт та ін.
Музичний імпресіонізм є одним з напрямків музичного модерну. Він характеризується скороминущими враженнями, настроєм, тонкими психологічними нюансами. Основний представник імпресіонізму в музиці – французький композитор Ерік Саті, його основоположник, що опублікував «Три мелодії» в 1886 році і «Три сарабанди» в 1887 році. Його відкриття були розвинені Морісом Равелем і Клодом Дебюссі.
Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, хто був представником імпресіонізм.