Каміль Піссарро біографія, творчість та цікаві факти

Художники

Каміль Піссарро біографія та цікаві факти з життя відомого художника на українській мові викладені в цій статті.

Каміль Піссарро коротка біографія

Каміль Жакоб Піссарро народився 10 липня 1830 в портовому містечку Шарлотта Амелія в сім’ї торговця. У 11 років батьки відправляють хлопчика навчатися в пансіон Пассі. Пан Саварі, який очолював навчальний заклад, помітив у нього талант до малювання і порадив Камилю розвиватися в цьому напрямку.

У 1847 році він повертається додому і 5 років працює в крамниці батька, поєднуючи торгівлю з малюванням. Подружившись з Фріцем Мельба, датським живописцем, він кидає торгівлю в крамниці і відправляється з ним до Венесуели. У 1854 році Каміль Піссарро повертається на рік до батьків. Розуміючи, що тут йому робити нічого, художник в 1855 році назавжди їде до Франції. У столиці навчається в Школі витончених мистецтв протягом 1855-1861 років. Вчителями Каміля були Гюстав Курбе, Каміль Коро, Шарль-Франсуа Добиньї і Даньян.

У 1860-тих роках малює, захоплюючись районом Лувесьєнне. І починаючи з 1864 року, представляє свої роботи на загальний огляд, виставляючись в салонах.

Коли в 1870 році почалася франко-прусська війна, Каміль переїжджає в Англію. У новій країні він багато працює, але як такого успіху не мав. Його будинок у Лувесьєнне захопили і розграбували. Картини, які були в будинку, солдати знищили.

У 1872 році Піссарро повертається з Англії і поселяється в Понтуазе. Частими гостями в його будинку були художники Поль Гоген і Поль Сезанн. У 1884 році він переїжджає в Еран-сюр-Епт, де жив до кінця життя.

У 1885 році художник освоїв нову точкову техніку малювання – пуантилізм. Через рік він брав участь у виставці імпресіоністів, представляючи роботи в точковій техніці. Але в 1889 році Каміль Піссарро знову повертається в манеру імпресіоністів.

Одного разу на аукціоні в 1890 році він продав кілька своїх картин за пристойну суму, яка змінила в кращу сторону його життя. Художник об’їздив Англію, Бельгію, Голландію, Бургундію, Гавр і Руан. В останні роки життя Піссарро створює багато шедеврів.

Митця не стало 13 листопада 1903 року.

Каміль Піссарро цікаві факти

В юності Піссарро кинув високооплачувану роботу клерка, і поїхав в Париж. Там він жив бідно, але все ж вступив до школи мистецтв.

Каміль Піссарро вплинув на розвиток європейського імпресіонізму. Він був його предтечею і вплинув на подальших його представників – Гогена, Дега, Сезанна і Моне.

Піссарро від інших імпресіоністів відрізняє світла палітра пейзажів, практично без тіней.

Був одружений на Жюлі Веллей, покоївці своїх батьків. Вони одружилися в 1870 році. У пари народилося 8 дітей. Дружина художника займалася вирощуванням овочів, продаж яких приносила родині дохід. Сім’я жила досить скромно, чи не розпещена надмірностями, в передмістях Парижа

Під час Франко-Прусської війни в його будинку було знищено 1500 робіт – 20-річна праця художника. Вціліли тільки 42 роботи.

Париж був улюбленим місцем художника, його музою і натхненням. Він любив зображати вулиці Парижа на своїх картинах.

Художник любив подорожувати – він об’їздив Англію, Бельгію, Голландію, Бургундію, Гавр і Руан.

У 44 роки він вперше брав участь у виставці авангардних художників на Бульварі капуцінок. Всього їх було 8 і у всіх він брав участь.

 

Оцініть статтю
Додати коментар