П’єр Огюст Ренуар біографія та цікаві факти

огюст ренуар Художники

П’єр Огюст Ренуар біографія та цікаві факти з життя знаменитого живописця, скульптора викладені в цій статті.

П’єр Огюст Ренуар коротка біографія

П’єр Огюст Ренуар народився на півдні Франції в Ліможі 25 лютого 1841 в багатодітній родині. З юних років в хлопчика проявилися здібності до живопису.

Ренуар в 1862 році успішно складає іспити і вступає до Школи мистецтв. Тут він познайомився з іншими художниками – Піссарро, Моне і Базилем. Вони були захоплені імпресіонізмом. Однак саме Ренуар був першим художником, який заробив капітал і велику славу на картинах, створених в цьому стилі. Він був просто фанатиком своєї справи – навіть важко хворіючи, П’єр не випускав з рук пензель.

Ренуар тільки один раз за все життя зробив паузу в творчому житті – в 1870 році, коли його призвали в армію. Адже вибухнула франко-прусська кампанія, і необхідно було віддати борг батьківщині. Повернувшись з війни, художник з колишнім завзяттям приступив до роботи. Огюст Ренуар створює «Анонімне кооперативне товариство». У цей період у нього починається роман з його моделлю Лізою Трео.

В середині 1890-тих років починається новий етап в житті художника. Його кидає Ліза і виходить заміж за іншого. Поступово Ренуар втрачає інтерес до імпресіонізму і повертається до класики. Через деякий час він зустрів Аліну Шарига – свою майбутню дружину. Пара в 1890 році обвінчалася, а їх першому синові на той момент було вже 5 років. Нарешті Огюст знайшов щастя.

У 1897 році здоров’я художника різко погіршилося внаслідок перелому руки. Він став страждати на ревматизм, який прикував його до інвалідного крісла. Але, тим не менше, малювати Ренуар не перестав.

П’єр Огюст Ренуар цікаві факти

Ренуар був шостою дитиною з 7 дітей небагатого кравця

Він з дитинства заробляв гроші – вдень ​​розфарбовував порцеляновий посуд, а ввечері ходив в художню школу.

Художник намалював картину «Есмеральда, що танцює з кізкою», завдяки якій його прийняли в Салон художників. Але через незрозумілі причини він видалив своє творіння.

Ренуар вважав за краще малювати моделей далеких від класичних ідеалів – це були круглолиці, миловидні жінки з пишними формами, міцними руками і сильним торсом. Найчастіше моделями були няні, служниці і сільські дівчата.

У 1895 році створив колекцію «Париж», в якій був зображений його другий син Жан.

Кращим другом Ренуара був Анрі Матісс.

Улюбленим кафе художника в Парижі був «Моторний кролик».

Огюст Ренуар був постійним відвідувачем танцювальних вечорів в Мулен де ла Галетт. Навіть на полотні він зобразив один з вечорів.

Він дружив з Сезанном і Піссарро. Був знайомий з Клодом Моне, з Фантен-Латуром, Сіслея, Базилем

7 років він був прикутий до інвалідного крісла, але малювати Ренуар не перестав.

Ренуар подорожував по Європі і зустрічався з багатьма людьми і бачив багато місць. Він шукав інших художників, таких як Веласкес, Делакруа і Рафаель. Ренуар також зустрів і написав портрет композитора Ріхарда Вагнера.

На прохання королеви Вікторії, Ренуар пожертвував кілька своїх творів королеві як знак його відданості короні.

Ренуар написав кілька тисяч картин за все життя.

Оцініть статтю
Додати коментар