“Лісова пісня” образ Килини

лісова пісня образ килини 10 клас

“Лісова пісня” характеристика Килини допоможе розкрити її образ та визначити риси характеру. Цитатна характеристика Килини допоможе доповнити твір.

Леся Українка “Лісова пісня” образ Килини

Образ Килини у творі Лісова пісня втілює людську бездуховність, егоїзм та лукавість. Він контрастує з образом Мавки і є близьким до образу матері Лукаша. Хоч спочатку ми спостерігаємо Килину працьовитою господаркою, але у третій частині показано її конфлікт з мамою Лукаша за її неробство. Килина підступна жінка, тому що знаючи про кохання Лукаша і Мавки все ж таки зваблює молодика, чим завдає сильних страждань Мавці. Килина в житті цінує лише матеріальні цінності (у неї дороге вбрання і худоба – «корова турського заводу»), а душа її не здатна до справжніх почуттів.

Образ Килини – це постать насамперед трагічна. І трагізм цей полягає в тому:

  • що їй не дано більше, ніж іншим, як, наприклад, дядькові Леву чи Лукашеві. Зрештою, вона така, як і
  • більшість із нас, а тому, насправді, викликає не осуд, а співчуття як людина, у якої через певні внутрішні
  • (і зовнішні) причини не склалося щасливе життя

Килина – це молода повновида молодиця, в червоній хустці з торочками, в бурячковій спідниці, дрібно та рівно зафалдованій; так само зафалдований зелений фартух з нашитими на ньому білими, червоними та жовтими стяжками; сорочка густо натикана червоним та синім, намисто дзвонить дукачами на білій, пухкій шиї, міцна крайка тісно перетягає стан і від того кругла, заживна постать здається ще розкішною.
 Образ Килини “Лісова пісня” є символом ненажерливості, непримиренності, насильства й ненависті, це людина, в якої немає нічого святого

“Лісова пісня” цитатна характеристика Килини

«молода повновида молодиця, в червоній хустці з торочками, в бурячковій спідниці, дрібно та рівно зафалдованій; так само зафалдований і зелений фартух з нашитими на ньому білими, червоними та жовтими стяжками; сорочка густо натикана червоним та синім, намисто дзвонить дукачами на білій пухкій шиї, міцна крайка тісно перетягає стан, і від того кругла, заживна постать здається ще розкішнішою. Молодиця йде замашистою ходою…»

Мати про Килину казала так: «Там є одна вдовиця — моторненька, — сама припитувалась через люди, то я сказала, що аби Лукаш був не від того… Ну, давай вже, любко, мені серпочка — другого ж немає.»

Мавка про Килину після першої зустрічі сказала: «Лукашу, нехай ся жінка більше не приходить, — я не люблю її: вона лукава, як видра.»

Оцініть статтю
Додати коментар