Марійка Підгірянка цікаві факти

Цікаві факти про відомих людей

Марійка Підгірянка цікаві факти з життя української поетеси Ви дізнаєтеся в цій статті.

Марійка Підгірянка цікаві факти

Майбутня поетеса Марія Омелянівна Ленерт-Домбровська народилася в звичайній селянськй родині. У сім’ї було п’ятеро дітей.

Її дідусь був священником. Саме він навчив Марійку читати і писати. Його домашня бібліотека стала справжнім “університетом” в її житті.

Перші вірші почала писати з 13 років, але польською мовою. Згодом почала писати українською.

Марійка Підгірянка самотужки оволоділа такими мовами: українською, російською, польською, чеською; читала грецькою, латинською та італійською.

З дитинства мріяла стати вчителькою. Але батьки не могли оплатити її начання. Дівчина вчилася самостійно – екстерном закінчила 8 класів, а потім екстерном закінчила  жіночу вчительську семінарію у Львові.

У 25 років у Львові Марійка познайомилася зі своїм майбутнім чоловіком – учителем Августином Домбровським. Невдовзі вони повінчалися. У них народилися три сини та донька.
Під час війни Марія з дітьми знаходилася в австрійському таборі в містечку Гмюнд. Про пережите жахіття вона розповіла в поемі “Мати-страдниця”.

40 років життя Марійка Підгірянка вчителювала в різних Галичини, Буковини, Карпатської України.

Навесні 1940 року  у містечку Нижнів на базарі на поетесу налетів сполоханий кінь. На кілька років М.Підгірянка була прикута до ліжка.

Більшість дитячих віршів та загадок написала для своїх онуків.

Оцініть статтю
Додати коментар