«Міщанин-шляхтич» характеристика Журдена

характеристика журдена міщанин шляхтич 9клас

Журден – головний герой «Міщанин-шляхтич», намагається наслідувати дворян одягом, звичками, манерами. Характеристика образу Журдена наведена в цій статті.

«Міщанин-шляхтич» характеристика Журдена

Риси характеру Журдена

  • марнославство (пихатість, гонористість)
  • кмітливість — Журден помітив, що кравець украв у нього тканину;
  • самоприниження — по-рабськи захоплений тим, що граф поводиться з ним, «як із рівним»;
  • простодушність — постійно позичає гроші графу Доранту;
  • довірливість — вірить усім похвалам Доранта.

Для Журдена бажання стати дворянином – прекрасна мрія. Пристрасно бажаючи здійснити цю мрію, Журден ні про що не може міркувати розсудливо, тому його дурять всі навколишні, в тому числі його вчителі лінгвістики, філософії, танців, фехтування. Журден хоче засвоїти манери дворян, щоб зовні бути схожим на них.

Комічне полягає в зіставленні невиправної грубості не вченої людини, її наївного невігластва, вульгарності мови та манер – з претензіями на дворянську витонченість. Така ситуація викликає у глядачів сміх, але не презирство. Однак при всій пристрасті «одворянитися» Журден зберігає свою живу натуру і залишається самим собою: даючи гроші в борг, він завжди знає їм рахунок; якщо його розсердити, він лається і б’ється, забуваючи все великосвітські правила; вивчаючи науки, він вибирає саму практичну; веселу народну пісеньку; він прославляє науку за те, що існують голосні й приголосні, приходить в захват від того, що говорить прозою.

Вірячи у всесилля грошей, Журден наймає дорогого кравця і не шкодує коштів на сукні. (Ось що значить одягтися по-панському! А будете ходити в міщанському плаття – ніхто не скаже «ваша милість»). Марнославство штовхає Журдена на зайві витрати: почувши звернення «ваша милість», він збільшує чайові помічникам кравця; ті, бачачи цю його слабкість, у міру зростання чайових зводять його в «сіятельство» і навіть «світлість». Через те ж марнославства Журден відмовляє Клеонта, закоханому в його дочку Люсіль. «… Дочка моя буде маркізою, а розлютили мене ще пущі, так я її герцогинею зроблю!» – відповідає він пані Журден, яка на відміну від чоловіка вважає вдалим тільки шлюб з рівним і бачить осліплення свого чоловіка.

Необгрунтовані претензії Журдена перешкоджають особистому щастю його дочки, але вони ж, зрештою допомагають слузі Ковьелю влаштувати шлюб Люсіль і Клеонта, дотепно розігравши довірливого і готового на все заради прилучення до аристократичного стану буржуа: переодягнувшись і представившись турецькими підданими, Ковьель просить руки Люсіль від імені сина турецького султана і посвячує його в «мамамуши», для чого Журдена переодягають турком, голять і змушують брати участь у безглуздій «церемонії посвяти».

“Міщанин-шляхтич” аудіокнига (переказ)

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Батак Акзаев

    Спасибо большое, очень помогли, а то долго разбиратся с текстом почему то не хочется!

    Відповіcти
  2. керил рикиФ

    Вау спасеб%)))

    Відповіcти
  3. Ковалевский

    Спасибо

    Відповіcти
  4. ну что ещё?

    неплохо спс помогло

    Відповіcти
  5. чувааааааааааааак

    вчителя лінгвістики не було, був вчитель музики

    Відповіcти