Розповідь про космонавтів та їхні польоти в космос

Астрономія

Розповідь про космонавтів для 3 класу може бути використана для підготовки до уроку. Інформація про космонавтів розповість Вам багато корисної інформації про людей, які увійшли в історію астрономії.

Повідомлення про космонавтів

Космонавти – це люди, які здійснили політ у космос після того, як пройшли спеціальний курс тренувань і навчання. У Сполучених Штатах Америки їх називають астронавтами. Космонавти проводять експерименти, які допомагають розкрити таємниці Всесвіту. Тільки лише за пару десятиліть з моменту першого польоту в космос, люди встигли побувати на Місяці і створити орбітальні пілотовані станції.

Серед основних завдань космонавтів виділяють:

  • підтримка обладнання космічного корабля в робочому стані,
  • ремонт і запуск штучних супутників,
  • виконання різних наукових експериментів.

Інакше кажучи, космонавт повинен бути висококласним пілотом і професійним льотчиком, дослідником, вченим і досвідченим інженером.

Космонавти вчаться витримувати навантаження, які виникають при приземленні і старті, адже вага тіла зростає в 6 разів. Щоб звикнути до стану невагомості, вони проводять багато годин у величезних резервуарах з водою, а також літаках, які набирають велику висоту, а потім пікірують вниз. Резервуар з водою називається «симулятором невагомості».

Космонавти в космосі

Для польоту в космос необхідно одягнути космічний скафандр, який захищає від радіації. Він оснащений рухомими зчленуваннями і складається з 15 захисних шарів. Постійну температуру тіла забезпечує вода, яка буває підігрітою або охолодженої. Вона тече по трубках і накачується в скафандр. За спиною знаходиться ранець з радіопередавачем і запасом кисню. Люди перемовляються за допомогою навушників і мікрофонів. Щоб космонавт не полетів у відкритий космос, його закріплюють на спеціальному важелі, схожому на підйомний кран. Для переміщення між кораблями в аварійній ситуації використовують рятувальну сферу.

Відомі космонавти світу

1 Юрій Олексійович Гагарін

2 Терешкова Валентина Володимирівна

3 Леонов Олексій Архипович

4 Ніл Армстронг

5 Соловйов Анатолій Якович

6 Герман Титов Степанович

7 Джон Гленн

8 Харрісон Шмітт і Юджин Сернан

9 Денніс Тіто

Факти про космонавтів

У перші дні перебування в космосі у 40% космонавтів спостерігається космічна хвороба: порушується вестибулярний апарат. У крові зменшується кількість кров’яних червоних тілець і виникає відчуття втоми.

У стані невагомості космонавти можуть вирости на 5 см. М’язи, серце і кістки слабшають. Для цього космонавти дотримуються спеціальної дієти і виконують комплекс фізичних вправ в спортивному відсіку корабля.

Оскільки у відкритому космосі немає ні ночі, ні дня, космонавтам необхідно дотримуватися розпорядку, що імітує зміну доби на Землі. Так вони знають, коли потрібно відпочити, а коли працювати.

СРСР в 1957 році відправили в космос першу в світі живу істоту – собаку Лайку. На жаль, капсула апарату на Землю не повернулася, і собака загубилася в космосі.

Перша людина, що полетіла в космос – Юрій Гагарін. Сталося це 12 квітня 1961 року.

Перша людина, яка ступила на Місяць – Ніл Армстронг, командир «Аполлона-11». Це сталося 21 липня 1969 року.

Сподіваємося, що розповідь про космонавта допомогла Вам підготуватися до заняття. А інформація про космонавта може бути доповнена через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. надька

    помилуйте космонавтів, молодий, красівий був. Тітов кулінарний технікум може просто паварами працювати в столовах для будівельників. Так не можна до людей відноситись ненормальним чином, запихувати когось в небо не можна, це ненормально. Космнавтів треба своїх жаліти і відгодувати в столовах вони заспокояться і все пройде само.

    Відповіcти