“П’ятнадцятирічний капітан” образ Діка Сенда

образ діка сенда 6клас

Образ Діка Сенда — п’ятнадцятирічного капітана, головного героя твору Жуля Верна з цитатами допоможе визначити його риси вдачі.

“П’ятнадцятирічний капітан” характеристика Діка Сенда

Риси характеру Діка Сенда

 • чесний, справедливий,
 • рішучий, сміливий,
 • сильний, витривалий,
 • відповідальний,
 • розумний,
 • чуйний,
 • відданий

“П’ятнадцятирічний капітан” образ Діка Сенда

Діку Сенду усього 15 років. Доля була до нього суворою: він був знайдою, ім’я йому дав перехожий, який відніс хлопчика до притулку. Але коли він підріс, містер Уелдон звернув увагу на кмітливого хлопчика й надав йому можливість навчатися й працювати на його судні «Пілігрим». Дік Сенд мріяв стати справжнім капітаном. Але негаразди переслідували юнака. Фізична сила й міцний дух допомогли йому з гідністю вийти з небезпечних ситуацій. Сміливість, рішучість дозволяли йому діяти швидко. Чуйність і відданість спонукали юнака піклуватися про місіс Уелдон і Джека.

Відповідальність — головна риса характеру Діка, тож не дивно, що п’ятнадцятирічний капітан хвилювався за долю кожного із пасажирів судна, він не їв і не спав, стоячи за штурвалом упродовж кількох діб. Діка Сенда більшість героїв поважають, сподіваючись на його силу й розум, і лише Негоро й Гарріс вороже ставляться до капітана, бо він стає на заваді їхнім підступним планам.

Мені подобається цей герой своєю сміливістю, відповідальністю. Він викликає повагу ще й тому, що в наш час 15-річні хлопці тільки вчаться в школі. Вони залежать від батьків, часто несамостійні, не мають змоги проявити свої якості характеру в таких романтичних пригодах та небезпечних подорожах, в яких побував Дік Сенд. Але бути відданим, чуйним, сміливим, рішучим можна й у звичайному житті, треба лише прагнути цього.

Цитатна характеристика Діка Сенда “П’ятнадцятирічний капітан”

Опис Діка Сенда: “Дік Сенд був середній на зріст, міцно збудований, чорнявий, із синіми рішучими очима. Робота моряка підготувала його до життєвої боротьби. Його розумне обличчя дихало енергією. Це було обличчя не тільки хороброї, а й завзятої людини.”

В п’ятнадцять років хлопець уже міг приймати рішення і доводити до кінця свої задуми. Його вигляд, жвавий і серйозний водночас, привертав до себе увагу. На відміну від своїх ровесників Дік був скупий на слова та жести. Дуже рано, в тім віці, коли ще звичайно не замислюються над майбутнім, він усвідомив своє становище й дав собі обіцянку «стати людиною».”І він дотримав слова – став дорослим чоловіком у віці, коли його однолітки залишались іще дітьми.”

Дуже рухливий, спритний і міцний фізично, Дік Сенд був один із тих обранців долі, про яких можна сказати, що вони народилися з двома правими руками й двома лівими ногами. Хоч би що вони робили — їм усе “з руки”; хоч би з ким вони йшли — вони завжди крокують “у ногу”.

дік сенд характеристика

План характеристики Діка Сенда

 1. Ім’я героя.
 2. Вік.
 3. Походження.
 4. Професія.
 5. Портрет.
 6. Риси характеру.
 7. Ставлення інших персонажів до героя.
 8. Моє ставлення до героя.

Дік – вірний і надійний товариш, незламний борець зі злом, насильством і несправедливістю.
Жуль Верн вивів образ Діка Сенда в романі як зразок для наслідування. Відомо, що він хотів, щоб головний герой роману став ідеалом для його власного сина Мішеля. І успішно впорався з цим завданням. Дік Сенд для багатьох поколінь читачів став життєвим орієнтиром.

«П’ятнадцятирічний капітан» аудіокнига (скорочено). Жуль Верн

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. MRK

  спасибі!

  Відповіcти
 2. Олександра

  Дякую велике

  Відповіcти