“П’ятнадцятирічний капітан” головні герої

п'ятнадцятирічний капітан головні герої 6клас

“П’ятнадцятирічний капітан” роман Жуль Верна, головні герої якого переживають неймовірні пригоди. Характеристика героїв твору допоможе розкрити їх образи та визначити риси характеру.

“П’ятнадцятирічний капітан” головні герої

(опис героїв доступний, якщо натиснути на посилання, прикріплене до імені!)

 • Дік Сенд – п’ятнадцятирічний молодший матрос. Відважний та рішучий хлопчина.
 • Капітан Халл – капітан китобійного судна «Пілігрима», на його судні завжди панував бездоганний порядок. Він був досвідченим китобоєм і завбачливим капітаном.
 • Негору – судновий кок «Пілігрима». Йому років 40, агент работоргівців. Він дивлячись по тексту був нечуйним, одноманітним і не мав інтересу до подій. Це работоргівець, який ховається від влади, підлий і жорстокий чоловік.
 • Місіс Уелдон – дружина власника корабля. Автор описує її як «тридцятирічну, з міцним здоров’ям» жінку, хоробру, що не боїться моря, вона подорожувала з п’ятирічним сином Джеком. Це відважна жінка.
 • Джекмаленький 5-річний син Місіс Уелдон
 • Джеймс Уелдон – багатий каліфорнійський судновласник, у якого працював Дік Сенд. порядочный, честный человек. Він є власником “Пілігрима”.
 • кузен Бенедикт – двоюрідний брат місіс Уелдон, ентомолог. Дивакуватий чоловік середніх років.
 • Геркулес – негр, втілення сили, рабом він не був.
 • Герріс – работоргівець, спільник Негоро, авантюрист
 • Нан – літня темношкіра няня Джека.
 • Жозе-Антоніу Алвіш – господар невільничого каравану.
 • король Муан-Лунг – старий царьок Казонде.
 • Муана – перша дружина Муан-Лунга, королева Казонде.
 • Ворбі
 • Том, Бат, Остін, Геркулес, Актеон – негри, врятовані із затонувшого корабля.
 • Дінго – пес, врятований разом з п’ятьма афроамериканцями. Відчував хто його ворог та зрештою помстився за вбивство господаря.  “був великим, сильним псом, більшим за піренейських собак, і міг вважатися чудовим зразком новоголландської породи собак”.

Головна думка твору
Головними людськими якостями є відвага, вірність обов’язку і взаємовиручка, і вони не залежать ні від віку, ні від життєвого досвіду людини.

Жуль Верн «П’ятнадцятирічний капітан» (аудіокнига)

29 січня 1873 року китобійна шхуна «Пілігрим» вийшла у відкрите море. На її борту перебували відважний капітан Халл, п’ять досвідчених матросів, 15-річний юнга Дік Сенд, судновий кок Негоро, а також дружина власника «Пілігрима» – місіс Уелдон з 5-річним сином Джеком, та зі старою темношкірою нянькою Нан і дивакуватим родичем, кузеном Бенедиктом.

Судно тримало шлях з Нової Зеландії в Сан-Франциско. Незабаром матроси побачили пробите судно, з якого переправили до себе на борт п’ятьох виснажених негрів та собаку по кличці Дінго. Несподівано для всіх пес не злюбив кока Негоро, але ніхто не розумів чому.

Через деякий час матроси з капітаном загинули при лові величезного кита, і командування шхуною взяв на себе юнга Дік Сенд. Однак через відсутність досвіду юнак не зміг взяти вірний курс, і привів шхуну в Африку. Опинившись на березі, кок Негоро зустрів свого давнього товариша Герісса, і намовив його переконати мандрівників в тому, що вони знаходяться в Болівії. З’ясувалося, що обидва афериста були причетні до торгівлі темношкірими рабами. Негоро засудили до каторги, але йому дивом вдалося вислизнути і вступити працювати коком на шхуну «Пілігрим».

Геррісу вдалося відвести мандрівників вглиб лісу, але незабаром вони здогадалися, що опинилися на території Африки. Дік Сенд розгадав задум бандитів – вони хотіли заманити пасажирів корабля в своє лігво, щоб потім вимагати від власника «Пілігрима» великий викуп.

Міссіс Уелдон, її сина і кузена Бенедикта відвезли в невідомому напрямку, а негрів зібралися відвезти на невільничий ринок. Діку вдалося вбити підлого Герріса, який збрехав йому про смерть місіс Уелдон і Джека. Насправді, всі були живі, але перебували в полоні у Негоро.

Залишивши під наглядом великого власника рабів Альвеца своїх бранців, Негоро відправився в Сан-Франциско, щоб домовитися з містером Уелдоном про викуп. Тим часом запеклому натуралісту Бенедикту випадково вдалося втекти з-під нагляду. У лісі він зустрів силача Геркулеса – одного з п’яти негрів з «Пілігрима», який вже довгий час переховувався у заростях. Переодягнувшись чаклуном, Негоро дав зрозуміти місцевому племені, що у всіх їхніх бідах винні білі бранці. Так кмітливому Геркулесу вдалося врятувати своїх друзів.

Разом він відправидися в небезпечну подорож по Африці, поки не дісталися до водоспаду. Пес Дінго, що впізнав знайоме місце, привів людей до занедбаної халупи, де лежали останки його господаря, мандрівника Самюеля Вернона, який загинув від руки підступного провідника Негоро. Незабаром з’явився і сам злодій, але в цей раз він став жертвою гострих зубів розлюченого пса.

Друзям вдалося благополучно дістатися до океану, і повернутися в рідну Каліфорнію. Сім’я Уелдонів усиновила Діка, який після закінчення навчання став капітаном на судні свого прийомного батька. Геркулес став кращим другом сім’ї, а через деякий час містерові Уелдону вдалося викупити і повернути на батьківщину інших чотирьох негрів.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. назар

  где алгиш здезь

  Відповіcти
 2. Кєт

  Не має собаки Дінго, а шукала його характеристику( Дякую за інформацію, дуже допомогла. Але можете доповнити статю?

  Відповіcти
 3. Кєт

  1) Немає собаки Дінго – шукала саме його характеристику 2)Немає Негора; Можете доповнити статтю?

  Відповіcти
  1. J. G. (Джей Джи) автор

   Негоро – коротко охарактеризований (на початку переліку героїв). Також на сайті є окрема стаття про цього героя.
   Інформацію про собаку Дінго додали.

   Відповіcти
  2. ваня

   Дінго – пес, врятований разом з п’ятьма афроамериканцями. Відчував хто його ворог та зрештою помстився за вбивство господаря.  “був великим, сильним псом, більшим за піренейських собак, і міг вважатися чудовим зразком новоголландської породи собак”.
   Джерело: https://dovidka.biz.ua/p-yatnadtsyatirichniy-kapitan-golovni-geroyi

   Відповіcти
 4. Богдана

  дякую вам ваша відповідь дуже сильно допомогла мені на уроці. Тільки капітан в офіційній версії це капітан Гуль.

  Відповіcти
 5. Anonymous

  Який ХАЛЛ? Там був капитан Ґуль

  Відповіcти