Повідомлення про змій

Зоологія

“Змії” реферат коротко розповість Вам багато корисної інформації про цих холоднокровних тварин. Також розповідь про змій з біології Ви можете доповнити цікавими фактами.

Повідомлення про змій

Змії є тваринами типу хордових, клас плазуни, загін лускаті, підряд змії. Ці рептилії холоднокровні тварини і їх існування прямо залежить від температурного режиму навколишнього повітря.

Опис змії

Тіло витягнутої форми і може досягати до 9 м. У самців хвіст довший, ніж у самок. Тіло рептилій може бути товстим і коротким, тонким і довгим, а у морських змій воно зовсім сплюснене і нагадує стрічку (тому їх внутрішні органи мають витягнуту будову).

Внутрішні органи змій підтримуються 300 парами ребер, які рухомо з’єднані зі скелетом. Голова трикутна і оснащена щелепами з еластичними зв’язками. Завдяки цьому тварини заковтують їжу великих розмірів.

Деякі види є отруйними і свою отруту вони застосовують для самооборони або паралічу жертви. Від природи ці плазуни глухі, тому в просторі орієнтуються за допомогою зору і здатності вловлювати теплове випромінювання і вібраційні хвилі. Інформаційний датчик розміщений в роздвоєному язиці, яким вони «облизують» все навколо, щоб більше дізнатися про навколишнє середовище.

Повіки змій представляють прозорі зрощені плівки або лусочки, які покривають очі. Тому вони не моргають і сплять з відкритими очима. Шкіра покрита лусочками. Один раз на півроку холоднокоровна тварина скидає стару шкіру. Забарвлення рептилій може бути однотонним і строкатою, з малюнком або без.

Види змій

Сьогодні налічується 3460 видів змій. Найвідомішими з них є – гадюки, аспіди, вужі, морські змії, ямкоголові змії, королівська кобра, чорна мамба, пустельний тайпан, кассава, анаконда, пітон, яйцеїди, промениста змія.

Ареал проживання змій

Змії поширені по всій планеті, крім Антарктиди, Нової Зеландії і острова Ірландії. Велика їх частина живе в тропічних широтах. Віддають перевагу лісам, степам, болотам, спекотним пустелям і океанам. Вони активні і вночі, і вдень. Ті види, які живуть в помірних широтах, впадають в зимову сплячку.

Чим харчуються змії?

Практично всі змії хижаки. Виняток із правил становить травоїдна мексиканська змія. Одні харчуються земноводними і гризунами, інші пташиними яйцями і рибою. Існує рептилія, яка поїдає собі подібних. Це королівська кобра.

Розмноження змій

Статевої зрілості досягають в 2 роки. Коли приходить час спарювання, вони стають дружніми. Самець знаходить свою пару за запахом і годинами в’ється навколо самки, домагаючись її уваги. Після спарювання вони розповзаються і більше ніколи не зустрічаються. Змії – яйцеживородні тварини, хоча деякі представники народжують живих дитинчат. У зміїній кладці від 10 до 120 000 яєць. До потомства батьки ніякого інтересу не виявляють.

Характеристика зміїної отрути

Зміїна отрута – це слина, яку виробляє слинна залоза отруйних особин. Вона володіє і цілющими властивостями. З неї виробляють креми, гомеопатичні препарати, бальзами та мазі. Засоби на основі зміїної отрути допомагають при остеохондрозах і захворювання суглобів. Але користь отрута приносить тільки в малій кількості і після спеціальної обробки.

Що робити якщо вкусила змія?

Якщо після укусу минуло не більше півтори хвилини, то отруту можна відсмоктати з ранки і виплюнути. Але в іншому випадку потрібна термінова допомога медичної допомоги.

Цікаві факти про змій

У більшості представників є тільки права легеня.

Серце може переміщається уздовж тулуба.

Організм рептилій не засвоює лактозу, тому вони не п’ють молоко.

В Ірландії щороку проводять зміїні біги.

У пітонів, гадюк і удавів є особливий орган на голові, який реагує на зміну температури навколишнього середовища.

Сподіваємося, що доповідь про змій допомогла Вам підготуватися до заняття, і дізналися багато корисної інформації. А розповідь про змій Ви можете доповнити через форму коментарів нижче.

Оцініть статтю
Додати коментар