Розповідь про Будду

Історія

Повідомлення про Будду на українській мові Ви можете використати для підготовки до уроку.

Розповідь про Будду

У кожній релігії є засновник. Сіддхартха Ґаутама (Будда) поклав початок найдавнішій індійській культурі, релігії та філософії. У цієї особистості є 2 біографії – реальне життя Будди і незвичайна колекція переказів і міфологічних легенд про божественне створення.

Реальний Ґаутама

Більше 20 століть тому в невеликому індійському місті народився хлопчик Сіддхартха Гаутама. Довгоочікувана дитина була спадкоємцем царського престолу, жила в розкоші і була оточена батьківською турботою. Принц навіть не підозрював, що існує неминуча старість, важкі хвороби і смерть. Відкривши для себе ці істини, Будда поступово почав розуміти, що задоволення життя непостійні. І тоді Сіддхартха вирішив знайти шлях до позбавлення людства від життєвих страждань. Він залишив розкішне життя в палаці і став відлюдником. Просвітлення спіткало Сиддхартху в 35 років. Просвітлений Будда зрозумів наступне:

  • Життєвий шлях кожної людини наповнений стражданнями.
  • Будь-яке страждання має причини – нескінченні бажання.
  • Відмовившись від бажань, можна позбутися страждань.

Великий Будда проповідував своє вчення на берегах індійської річки Ганг, в містах і маленьких селищах до глибокої старості. Учні та послідовники Сиддхартхи і сьогодні поширюють це вчення, яке названо в честь учителя – буддизм.

Міфологічний Будда

Згідно з давніми переказами, Будда народжувався і вмирав 550 раз. При цьому він був святим і звичайною рибою, теслею, слоном і навіть зайцем. Але світ, повний невідання, потребував рятівника. І тоді боги подарували Будді останнє життя, передбачивши для нього два варіанти долі:

  • великого і могутнього правителя, який зробить світ справедливим, а життя праведним;
  • людини зі способом життя самотнього відлюдника.

Незважаючи на побажання батька, Будда вибрав другий шлях. У змужнілого Сиддхартхи, покритого золотистою шкірою, що мав широкі п’яти і довгі мочки вух, вже була дружина і маленький син, коли він вирішив стати відлюдником. Ведучи відокремлений спосіб життя, молодий принц терпів холод, спрагу й навчився вводити себе в стан єдності з вищим світом. Але 6 років самокатувань так і не привели Сиддхартху до істини. Тоді він влаштувався під великим деревом неподалік від річки і вирішив не йти з цього місця до тих пір, поки споглядання не призведе його до розгадки таємниці життя і смерті. Перед ним постала низка його минулих життів і життя всього живого на планеті. Але головним баченням стала Дхарма – істинне вчення, основа порядку і моральності, шлях до нірвани як звільнення від страждань. Це просвітлення стало основою всіх вчень великого Будди і його послідовників, де причиною страждань людини є сама людина і її тяга до матеріальних цінностей. Буддизм має кілька течій, а його прихильниками є не один мільйон людей по всьому світу.

Сподіваємося, викладена інформація про Будду допомогла Вам. А власні варіанти повідомлень Ви можете залишати через форму коментарів.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Tandem

    Позбутися від страждань – неукраїнський вираз. Правильно – позбутися страждань.
    Серед переліку Чотирьох Шляхетних Істин, які становлять основу Вчення Будди тут бракує Четвертої Шляхетної Істини – про Шлях усунення страждань. Вжиття слова “страждання” тут також некоректне, бо в оригіналі використаний санскритський термін “дукха”, який має ширше значення і охоплює будь-яке невдоволення чи розчарування взагалі.
    І останнє: прихильниками буддизму в цілому світі виступають не лише “не один мільйон чоловік”, а й також жінок і дітей. Тому тут краще було би написати слово “людей”, або “осіб”. А ще краще – сформулювати речення по-українськи просто і ясно: “В цілому світі є не один мільйон прихильників буддизму”

    Відповіcти