Розповідь про цибулю

Ботаніка

Розповідь про цибулю має інформацію про цю рослину та овоч, який є найпопулярнішим у світі.

Розповідь про цибулю для дітей

Цибуля – це багаторічна рослина та популярний овоч. Сьогодні нараховують більше 1200 видів цтбулі.

Ми уявляємо ріпчасту цибулю як золотисто-жовті цибулини округлої форми. При розрізі видно соковиті товсті білі луски, які називаються цибулевим листям. Зверху їх покриває золотава плівка. Вона не пропускає воду і захищає цибулю від пересихання. Від стебла відходять лускаті соковиті листя пірамідальної форми. Внизу стебла видно засохлі дрібні корінці. А між лусочками можна побачити зародки майбутніх цибулин.

Якщо насіннячко цибулі посіяти в землю, то незабаром з нього виросте корінець і стебло.

Незабаром на грядці можна побачити трубчасті зелені листочки цибулі, які мають запашний аромат і містять багато вітамінів. Їх часто кладуть у супи, салати та просто їдять з хлібом і сіллю.

У міру зростання зелених листків в землі формуються невеликі золотаві цибулини. Ближче до осені вони стають соковитими і великими. Зберігаються вони всю зиму, а навесні їх висаджують з метою отримання насіння. З таких цибулин виростає щільне високе стебло, прикрашене зонтичними дрібними суцвіттями. Разом вони утворюють кульку. Кожна квіточка нагадує лілію.

У перший рік цибуля запасає поживні речовини в своєму скороченому стеблі, а дворічна цибулина використовує вітаміни для цвітіння і росту.

Де батьківщина цибулі?

Батьківщиною ріпчастої цибулі вважається Середня Азія і Афганістан. Близько 6000 – 7000 років тому овоч почали обробляти спочатку в Китаї, а потім в Єгипті та Індії. Археологи знаходили зображення цибулин на стінах єгипетських гробниць. У Стародавній Греції цибулю вважали священною рослиною, яку приносили в дар богам. Кожен житель в дні свят приносив в храм найбільшу цибулину, яка в нього виростала. Володар найбільшої цибулини отримував почесний подарунок.

Пізніше цибуля потрапила до Риму. Вони вважали, що даний овоч додає енергії і охороняє від захворювань. Римським воїнам в страви завжди клали багато цибулі, щоб ті були хоробрими і сильними.

У Середньовіччя в Європі цибулі приписували чудодійні властивості. Лицарі носили її в якості талісмана і вірили, що вона захищає від меча і стріли. У слов’ян цибуля з’явилася в XII-XIII століттях.

Користь цибулі для дітей і дорослих

Цибуля є головним продуктом і універсальним засобом від хвороб. Фунгіцидні і антибактеріальні властивості цибулі були описані ще Авіценною: він рекомендував використовувати цибулевий сік для лікування ран, знезараження води, лікування ангіни і слабкого шлунка. Сучасні вчені довели, що навіть вдихання «цибулевих парів» надає ефективний вплив при простудних захворюваннях.

Цибуля збуджує апетит і сприяє утворенню шлункового соку. У цибулі багато вітаміну Е, каротину, сахарози, фруктози, білків, ферментів, кислот, мінеральних солей. Дітям від трьох років особливо корисно жувати зелену цибулю для очищення порожнини рота і зубів від мікробів. Також дуже корисно їсти варену цибулю. Вона допомагає від кашлю та грипу.

Цікаві факти про цибулю:

Вчені вважають, що цибуля була складовою раціону будівельників давньогрецьких пірамід. Також її клали до фараона в гробницю, бо єгиптяни вважали, що вона стане в нагоді на тому світі.

За часів хрестових походів можна було виміняти полоненого за 8 цибулин.

У цьому овочі міститься більше природного цукру, ніж в грушах і яблуках.

Цибуля потрапила в Америку за часів експедиції Колумба. Спочатку її висадили на острові Ізабелла.

Цибуля прекрасно збиває температуру. Якщо у дитини жар, то потрібно нарізати овоч кільцями і змочити в яблучному оцті. Після прикладасти до ступень, і одягти шкарпетки. Від такої процедури температура спадає досить швидко.

Цибуля знімає біль від укусу джмеля, бджоли або оси. Досить одразу втерти в місце укусу цибулевий сік.

Оцініть статтю
Додати коментар