Сандро Боттічеллі біографія коротка

Художники

Сандро Боттічеллі біографія скорочено

Сандро Боттічеллі (1444 – 1510) – флорентійський художник епохи ренесансу. Справжнє ім’я — Алесандро ді Маріано ді Ванні Філіпепі.

Народився 1 березня 1445 в сім’ї ремісника.
У своїй біографії Боттічеллі навчався у Фра Філіппо Ліппі, чия вишукана колірна гамма проявляється в ранніх роботах художника. Таку тенденцію можна помітити на ранніх полотнах.

Елементи більш сильного стилю Поллайоло, Верроккьо незабаром стали проявлятися в таких роботах Боттічеллі: « Fortitude» (галерея Уффіці), «St. Augustine»,«Portrait of a Young Man» (Уффіці). Боттічеллі був одним з найбільших колористів Флоренції, майстром ритмічних ліній. Незабаром художник став фаворитом Медічі.

У 1481 році папа Сікст IV попросив Боттічеллі допомогти в оформленні Сікстинської капели. Тоді Сандро Боттічеллі було виконано три біблійних фрески. Після цього він повернувся до Флоренції, де був пік його популярності.

Образи античної міфології набувають у нього своєрідної казковості, меланхолійної чарівності («Весна», бл. 1478, і «Народження Венери», бл. 1485, у Флоренції).

народження венери боттічелі

Потім Боттічеллі піддався ідеям Фічино і Поліціано. Його міфологічні алегорії « Spring, Birth of Venus, Mars and Venus», «Pallas Subduing a Centaur» згадуються в основному як тріумф любові над звірячими інстинктами. Ймовірно, в 1490х роках художник працював над мрійливими ілюстраціями до «Divine Comedy». Він намалював кілька фресок для вілла Торнабуоні в Луврі, створив серію випромінюючих світло Мадонн ( «Magnificat», «Madonna of the Pomegranate»).

Релігійна позиція в біографії Боттічеллі явно виражена в його творіннях «Nativity» (національна галерея , Лондон), «Last Communion of St. Jerome» (музей Метрополітен) , «П’єта» (Кембридж).

Художник помер 17 травня 1510 у віці 65 років і був похований на цвинтарі церкви Оньїсанті, неподалік від дому, де народився.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. Антон

    Батько народився після сина

    Відповіcти
  2. Антон

    Циган

    Відповіcти