Семен Дежнев біографія та цікаві факти

Суспільство

Семен Дежньов біографія та цікаві факти з життя мореплавця, відкривача нових земель, мандрівника, дослідника Північного та Східного Сибіру, одного з відкривачів протоки між Північною Америкою та Азією, північнії частини Тихого океану, Чукотського моря і Чукотського півострова викладені в цій статті.

Семен Дежнев біографія

Дежньов роки життя – 1605 – 1673

Народився він в місті Великий Устюг в родині поморів. Про дитячі роки мало що відомо. В кінці 1630 року він у Тобольську почав служити рядовим козаком, після перевівся в Єнісейськ. У 1638 році змінив ще одне місце служби – перейшов в Якутський острог. У період 1639 – 1640 років займався збиранням ясака (натуральної податі). Через рік Дежньов отримує призначення на службу в загін Стадухина. У 1641 році під його керівництвом 14 осіб (в їх числі був і Дежньов) вирушили в Оймякон для зборів ясака з якутів і евенків. В ході експедиції між двома непересічними особистостями постійно виникали негаразди. Добравшись до лівої притоки річки Індигирки, загін Михайло Стадухина від місцевих жителів почув про те, що внизу річки є якась повноводна ріка Колима. Вони були першими, хто дістався до гирла раніше незвіданої, загадкової річки.

Семен Дежнев в 1647 році був включений в експедицію торговця Федота Алексєєва. Разом вони намагалися проплисти біля берегів Чукотки, але операція завершилася невдало. Через рік вони здійснюють другу спробу. Вони дісталися до крайньої точки північно-східній Азії, яку назвуть мисом Дежньова. В експедиції від цинги торговець вмирає, і подальше командування перейшло до Семена Дежньова. Він 1 жовтня 1648 року зробив висадку у Анадирского гирла, склавши креслення річок, описав природу Анадиря і побут ескімосів. Тут він перебував цілих 11 років. У 1650 році мандрівник Семен Дежнев здійснив невдалу спробу дослідження Камчатського краю.

У біографії Семена Івановича було також два походи на корінних жителів Камчатки в 1654 році. Під час першої сутички його вдарили в груди ножем. У 1671 році після чергової подорожі Дежнев попрямував до Москви, де важко захворів і помер, так і не повернувшись до рідної Якутії.

Чим цікавий Семен Дежньов?

Цікаво, що під час експедиції в складі команди торговця Алексєєва разом з ними була жінка-якутка, яка була першою жінкою, яка брала участь в полярній експедиції.

Після 40-річного перебування в Сибіру, ​​мандрівник брав активну участь в сутичках і боях. Внаслідок цього Дежньов мав більше 13 поранень. Хоча члени його команди описують Семена Івановича як чесного і миролюбного, він прагнув залагоджувати всі справи без кровопролить.

Дежньов був людиною безграмотною. Всі листи і відписки під його диктовку писали інші люди.

Був двічі одружений на якутках. Перша його дружина – Абакаяда Січю, народила йому сина Любима. Після її смерті він одружився з немолодою жінкою на ім’я Кантемінка. У шлюбі народився ще син Афанасій.

Оцініть статтю
Додати коментар