Сергій Прокоф’єв коротка біографія

сергій прокоф'єв біографія скорочено Композитори

Сергій Прокоф’єв біографія коротко на українській мові розповість про життя та творчість талановитого композитора.

Сергій Прокоф’єв біографія скорочено

Сергій Сергійович Прокоф’єв – радянський композитор, піаніст, диригент

Народився 23 квітня (за старим стилем 11 квітня) 1891 року в маєтку Сонцовка в Катеринославській губернії (нині село Красне Донецької області України).

Початкову музичну освіту композитор здобув удома, займаючись з матір’ю-піаністкою, а також з композитором Р. М. Глієра. До 1904 року був автором 4 опер, симфонії, 2 сонат і фортепіанних п’єс.

У 1904 році С. С. Прокоф’єв вступив в Санкт-Петербурзьку консерваторію. Займався композицією у А. К. Лядова, а інструментовкою – у Римського-Корсакова. Закінчив її в 1909 році по класу композиції, в 1914 – по класах фортепіано і диригування.

Ще в роки навчання він зіграв з оркестром свій “Перший фортепіанний концерт” і отримав почесну премію імені Антона Рубінштейна.

З 1918 по 1933 рр. він жив за кордоном. Відправившись в 1918 р на гастролі в США, він в 1922 р переселився до Німеччини, а в 1923 р перебрався в Париж, де провів десять років. За кордоном Прокоф’єв багато працював, писав музику, виступав з концертами, здійснював тривалі концертні турне по країнах Європи і по Америці (виступав як піаніст і як диригент). У 1933 році повернувся на батьківщину.

У 1936 році Прокоф’єв разом з дружиною поселився в Москві, почав викладати в консерваторії.

Влітку 1941 р Прокоф’єв був евакуйований на Північний Кавказ, де написав Струнний квартет № 2. Під час Великої Вітчизняної війни і після неї він створив ряд патріотичних творів.

сергій прокоф'єв біографіяУ 1948 році одружився на Мірі Мендельсон.

За всю свою творчу діяльність Прокоф’єв написав 8 опер, 7 балетів, 7 симфоній, 9 інструментальних концертів, понад 30 симфонічних сюїт і вокально-симфонічних творів, 15 сонат, п’єси, романси, музику до театральних постановок і кінофільмів.

У 1955-1967 рр. були видані 20 томів зібрань його музичних творів.

Коло інтересів композитора було широке – живопис, література, філософія, кіно, шахи. Сергій Прокоф’єв був талановитим шахістом, він винайшов нову шахову систему, в якій квадратні дошки замінялися шестикутними.

Володіючи вродженим літературним і поетичним талантом, Прокоф’єв написав майже всі лібрето до своїх опер; писав оповідання, які були опубліковані в 2003 р

У 1947 р Прокоф’єв був удостоєний звання Народного артиста РРФСР; був лауреатом Державних премій СРСР (1943, 1946 – тричі, 1947, 1951), лауреатом Ленінської премії (1957, посмертно).

Сергій Прокоф’єв раптово помер від крововиливу в мозок 5 березня 1953 в Москві.

Відомі твори Прокоф’єва: опери «Повість про справжню людину», «Маддалена», «Гравець», «Вогняний ангел», «Війна і мир», балети «Ромео і Джульєтта», «Попелюшка». Також Прокоф’єв написав безліч вокально-симфонічних творів, інструментальних концертів.

Твори Прокоф’єва для дітей:
Симфонічна казка «Петя і вовк» (1936), балети «Попелюшка» та «Оповідь про кам’яну квітку», фортепіанні п’єси «Казки старої бабусі», балет «Казка про блазня…», опера на сюжет італійської казки Карло Гоцці « Любов до трьох апельсинів», альбом п’єс для молодих піаністів« Дитяча музика».

Біографія Прокоф’єва коротко може бути використана для підготовки повідомлення на урок музики.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Юлия

  Биография композитора

  Відповіcти
 2. Артём

  Отличная биография! Получил 12 баллов! Смело учите!

  Відповіcти
 3. Настя

  Клас!

  Відповіcти
 4. Roxi

  Чому нема основних творів

  Відповіcти