«Снігова королева» переказ

снігова королева переказ 5клас

Якщо вам знадобилось прочитати казку “Снігова королева” скорочено, надаємо короткий переказ даного твору. Короткий зміст розповість лише про головін події казки.

Казка «Снігова королева» скорочено (слухати аудіо)

Андерсен «Снігова королева» переказ

Про що казка? Отруєний скалками чарівного дзеркала хлопчик Кай потрапляє до Снігової Королеви. Його названа сестра Герда знаходить хлопчика і розтоплює скалки любов’ю свого чистого серця.

Жив-був злий троль. Одного разу він змайстрував таке дзеркало, в якому все добре і прекрасне зменшувалося, а все негідне і погане ставало ще гіршим. Троля це жахливо тішило, а його учні бігали всюди з дзеркалом. Нарешті вони вирішили піднятися на небо і посміятися над самим Творцем. Вони піднімалися все вище і вище, і раптом дзеркало випало і розбилося на безліч уламків. Скалки розлетілися по білому світу. Якщо вони потрапляли людям в очі, то людина бачила у кожній речі тільки погане, а якщо скалка потрапляла в серце, то воно перетворювалося на маленьку крижинку. Злий троль бачив усе і сміявся.

У великому місті жили по сусідству двоє бідних дітей – Кай і Герда. Вони любили один одного як брат і сестра. Обидві родини вирощували квіти, і діти любили сидіти біля кущів з трояндами.

Одного разу, сидячи біля кущів і читаючи книгу, Кай скрикнув: йому щось потрапило в око і кольнуло в серце. Це був уламок магічного дзеркала. Тепер серце Кая перетворилося в шматок льоду… Прекрасні троянди йому стали здаватися бридкими, він починає кепкувати з бабусі, знущатися з Герди.

снігова королеваНастала зима. Одного разу Кай пішов на велику площу кататися на санкчатах. Раптово там з’явилася сліпуча жінка в білому на великих санках – Снігова королева. Кай прив’язав до її санок свої і вони помчали. Незабаром вони виїхали за ворота міста. Снігова королева загорнула Кая в свою шубу, поцілувала хлопчика, і він забув про Герду і всіх рідних.

Коли Кай не повернувся додому, Герда багато плакала. Вона не вірила, що Кай помер, і вирушила на його пошуки. Дорогою дівчинка потрапила до старенької-чарівниці, у якої був чудовий сад.

снігова королева короткий зміст

Чари старенької змусили Герду забути про все, і вона залишилася в будинку з чудовим садом, де завжди було літо. Але одного разу дівчинка побачила троянди, які нагадали їй про дім, і все згадала. Вона запитала у квітів в саду, чи бачили вони Кая під землею. Отримавши негативну відповідь, Герда зрозуміла, що Кай живий.

Дівчинка тікає від чарівниці, і бачить, що літо вже минуло і настала осінь. Незабаром Герда зустріла великого крука. У крука була наречена, яка жила в палаці. Від неї крук дізнався, що принцеса, велика розумниця, виходить заміж. Круки описали зовнішність нареченого, і Герда вирішила, що це і є Кай.

За допомогою крука і його нареченої Герда проникла в палац, але наречений принцеси виявився не Каєм. Вислухавши історію дівчинки, принцеса подарувала їй золоту карету з кучером і слугами, нові черевички і гарний одяг.

В лісі на Герду напали розбійники. Вони вбили кучера і слуг, дівчинку взяли в полон. Маленька розбійниця, дочка старої розбійниці-ватажка, залишила Герду у себе. Вона показала Герді свій звіринець, в якому були Північний олень з Лапландії і лісові голуби. Почувши історію Герди, лісові голуби сказали, що бачили Кая в санях Снігової королеви по дорозі до Лапландії. Маленька розбійниця відпустила Герду разом з Північним оленем на його батьківщину.

Північний олень привіз дівчинку до старої лапландки, яка дала лист до старої фінки, що живе біля царства Снігової королеви. Фінка сказала, що поки у Кая в серці і в оці уламки дзеркала, він не буде колишнім, але Герда може  розтопити лід силою свого невинного дитячого серця.

В царство Снігової королеви Герда прийшла одна, Північний олень не міг її туди супроводжувати.

Посинілий від холоду, але не відчуваючий його через поцілунки Снігової королеви, Кай складав з крижинок різні фігури. Він хотів скласти слово «вічність», тоді Снігова королева подарувала б йому весь світ і пару нових ковзанів. Герда кинулася до Кая і гарячими сльозами розтопила його льодяне серце. Кай заплакав, і уламок дзеркала випав з його очей.

снігова королева скорочено

Кай з Гердою повернулися додому. Дорогою вони зустріли Північного оленя, відігрілися у фінки, відвідали лапландку. В лісі вони зустріли молоду розбійницю, яка розповіла про те, що ворон помер, і ворона залишилася вдовою. Розбійниця обіцяла при можливості відвідати їх. А вдома їх чекали два куща, на яких квітли прекрасні троянди.

Оцініть статтю
Додати коментар

  1. FanTrex

    ну класно класно

    Відповіcти