Спосіб та органи руху мамонта

Зоологія

Спосіб та органи руху мамонта у’явити легко на прикладі слона. Мамонти пересовувалися за допомогою масивних ніг.

Спосіб та органи руху мамонта

Тобто спосіб пересування мамонта – це ходьба й біг. Спочатку мамонт піднімав передню праву кінцівку, потім праву задню, у такий спосіб мамонт завжди спирався на землю трьома кінцівками й міг різко зупинитися, не ризикуючи при цьому впасти

Скелет мамонта дуже подібний зі скелетом слона. Скелет мамонта включав 123 масивних кістки, що було пов’язано з необхідністю мати дуже міцний кістяк.

До кісток скелета кріпилися товсті міцні м’язи, що мали чималу масу (вага мамонтів досягала 6 тонн). М’язи дорослого мамонта були покриті товстим шаром підшкірного жиру і товстою, жорсткою складчастою шкірою. Шкура мамонта для наших предків була справжнім килимом, адже їх шерсть мала довжину від 5 до 35 см.

На відміну від слонів хобот мамонта був покритий шерстю, а кінцеві відростки у нього були довші чим у сучасних слонів. Хобот замінював мамонтові руки і міг виконувати найрізноманітніші рухи: піднімати із землі різні, досить дрібні, предмети, зривати траву і листя, обдирати кору з дерев, захоплювати і гнути гілки і невеликі дерева.

Оскільки у мамонтів була дуже коротка шия, то він не міг опустити голову до землі, щоб рвати траву губами. Тому, якби б не хобот, мамонти не змогли б їсти, та і пив мамонт теж за допомогою хобота. Він набирав в носові отвори за один раз до 10 літрів води, а потім заливав її в рот.

Ступні ніг мамонта нагадували короткі стовпи і мали діаметр 35-50 см, а поверхня стоп була тверда як ріг. У передній частині кожної ноги мамонта було по 3 невеликі нігті, які виглядали як округлі пластинки.

Оцініть статтю
Додати коментар