Цікаві факти про князя Олега

віщий олег цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Цікаві факти з життя князя Олега розкажуть багато нового про напівлегендарного київського князя (882—912) варязького походження

Цікаві факти про князя Олега

Завоював Київ, убивши місцевих правителів, варягів Аскольда і Діра; після чого промовив слова «хай буде се мати городам руським».

Князь Олег був регентом юного сина Рюрика князя Ігоря. Правив він 30 років.

Саме князь Олег об’єднав навколо Києва безліч слов’янських племен.

Завдяки реформам Олега багато слов’янських племен перестають платити данину кочівникам.

У 907 році Олег Віщий збирає велику дружину і перший в історії Русі військово-морський флот, і починає похід на столицю Візантії – Царгород.

князь олег історичний портрет

У поході на Візантію Олег велів поставити свої кораблі на колеса, а коли настав попутний вітер, пішов на штурм Царгорода. Армія князя налічувала 2000 човнів та 80 000 осіб. Цей похід виявився більш, ніж успішним. Сам же Олег факт перемоги зазначив закріпленням на воротах Царгорода свого щита.

Завдяки своїм подвигам, Олег отримав прізвисько “Віщий“, яке свідчить про його успішність у військових і політичних справах, велику проникливість.

Існує легенда, що Олег отримав прізвисько “Віщий” після походу на Візантію. Вороги ворота Царгорода відчинили, винесли Олегу їжу та вино, від яких князь відмовився. Греки, які додали в частування отруту, були здивовані і прозвали його Віщим. Внаслідок цього походу Царгород зобов’язався платити данину містам підвладним Олегу.

Завдяки військово-політичним діям Олега, наші торговці могли торгувати з Візантією без будь-яких мит, сама ж Візантія була змушена платити Русі величезну данину.

Згадки про нього є в кількох скандинавських сагах, що є черговим доказом того, що князь Олег був справді історичною особистістю, що існувала.

За переказами, описаними в “Повісті минулих літ”, князю була передбачена смерть від улюбленого коня. Олег наказав відвести його і згадав про зловісне пророцтво лише через кілька років, коли той давно помер. Сміючись над волхвами, він захотів подивитися на кістки коня, і, вставши однією ногою на череп, сказав: «Чи не його мені боятися?». В ту ж мить, з черепа улюбленого коня виповзла змія, яка смертельно вжалила князя. Після його смерті влада перейшла до сина Рюрика, Ігоря.

Оцініть статтю
Додати коментар