Твір-опис Журавля

журавель опис твір Твір-опис

Як виглядає журавель? Короткий опис журавля для дітей допоможе написати власний твір (5-10 речень). Опис птаха журавель можна доповнити цікавими фактами.

Твір-опис журавля

Унікальної краси птах – журавель. Науці відомо кілька видів журавлів, які відрізняються і розміром, і кольором оперення.

Витончений птах має зріст 140 см, розмах крил журавля становить два метри. Особливість птахів – витягнутість його форм. Довга і тонка шия, ноги і дзьоб створюють враження особливої ​​витонченості.

У сірих журавлів оперення більшої частини тіла синювато-сіре, що дозволяє птаху маскуватися від ворогів у лісистій місцевості. Спина трохи темніша, а крила і живіт світліші. Закінчення крил чорні. Ноги чорні.

Звуки, які видають журавлі, прийнято називати курликанням. Дзьоб відрізняється силою і прямотою, має довжину 20-30 см.

Журавлі розмірено ходять на своїх сильних довгих ногах, проводячи час у досить глибоких місцях водойм. Красиво виглядають польоти птахів. Вони парять високо, описуючи кола.

Птахи відрізняються розумом і хоробрістю. При цьому вони доброзичливі. Особливістю журавлів є і їх вірність в шлюбі. Не зачіпають вони ніяким чином життєдіяльність інших пернатих. Але журавлі не потерплять сварок в зграї, а порушників спокою карають ударами дзьоба.

Бувають у журавлів і години розваг, під час яких вони виконують своєрідні танці, з підкиданням камінчиків і трісок.

Дуже цікаве видовище – шлюбні танці майбутньої пари. Гніздяться журавлі в заболочених місцевостях. Особливість будови ніг дозволяє їм ходити у в’язкому грунті. Для свого житла вибирають осоку та інші трави. Кладка яєць птахів відбувається в кінці весняного і початок літнього сезонів. Гнізда вони в’ють на землі.
В основному самка відкладає одне або два яйця. Потомство з’являється після закінчення місяця.

Восени птахи збираються у великі зграї і відлітають на зимівлю.
Журавлі харчуються рослинною і тваринною їжею, їдять дрібних гризунів, хробаків, риб і нерідко молоде потомство інших птахів. У холодні пори харчуються рослинною їжею – бульбами водоростей і іншою зеленню. Здобиччю їжі займаються з раннього ранку.

Красиві птахи мають добрий характер і легко приручаються. Для охорони своєї зграї вони виставляють родичів сторожів.
Птахи занесені в Червону книгу.

Автор твору – Гнатюк Юлія

Матеріал надано тільки для публікації на сайті dovidka.biz.ua від 21.01.2020.

Речення про журавля

Журавель — найвищий птах, який має висоту 120 см.

Але його вага лише 6-7 кг.

журавель описГоловними відмінностями журавля є його довга шия та ноги, а також довгий клюв.

Ззаду птаха звисає пишний жмут довгого пір’я. Це не хвіст, як часто гадають, а частина махового пір’я крил.

А голос дзвінкий — за три кілометри чути. Як курликне під хмарами, так усі підіймають голови вгору.   

Журавель сірий опис для дітей

Сірий журавель гарний та великий птах. Його висота близько 115 см, а розмах крил сягає до 2 м. Не дивлясись на такий розмір, вага птаха лише 6 кг.  Дзьоб птаха гострий та довгий, його довжина 20-30 см. Довгі чорні ноги журавлю потрібні для того, щоб ходити по воді, вистежуючи здобич — комах, черв’яків і жаб.

Сірий колір пір’я дозволяє птиці маскуватися від ворогів серед лісистої місцевості. Спина журавля трохи темніша, а крила і черево світліші. Кінчики крил чорні.

Свій твір опис журавля 3 клас може залишити в коментарях, щоб поділитися зі своїми однолітками.

Оцініть статтю
Додати коментар