З чого складається алгоритм?

Якщо Ви шукаєте відповідь на питання: “З чого складається алгоритм”, або “Що таке алгоритм?” то, прочитавши дану статтю, неодмінно знайдете її.

Що таке алгоритм?

Алгоритм – це певний набір інструкцій, які виконують опис порядку дій виконавця, вони виконують це для того, щоб досягти результат у розв‘язанні задач з початково заданою кількістю дій. Алгоритм – це система правил виконання процесу, що йде до кінцевої мети за певний час.

Алгоритм складається з конкретних дій, викладених в певному порядку. Це є важливою властивістю алгоритму – дискретністю.

Властивості алгоритмів: 

  1. Зрозумілість – для того, щоб виконавець досяг поставленої мети, треба навчитися виконувати та розуміти кожну його вказівку, це означає, що орієнтуватися в командах, які задає алгоритм.
  2. Визначеність, або однозначність – будь-який алгоритм може безумовно мати такі вказівки, які не кожен їх зрозуміє, тобто буде їх сприймати неоднозначно. Алгоритм має бути точним , і зрозумілим для кожного виконавця дії.
  3. Дискретність. Всі дії виконуються послідовно, Кожну наступну команду можна виконати за умови, якщо ти правильно виконав попередні.
  4. Масовість. Важливим є ой факт, щоб будь-який алгоритм був призначений не тільки для однієї задач, а щоб з допомогою нього можна було розв‘язати широкий клас задач одного типу.
  5. Результативність. Виконавши певний алгоритм, кожен виконавець має дійти до поставленої цілі, одержати кінцеві результати.

Якщо розроблена Вами послідовність дій не володіє хоча б однією з перерахованих вище властивостей, то вона не може вважатися алгоритмом.

Оцініть статтю
Додати коментар