22 Цікаві Факти про Жуль Верна

жуль верн цікаві факти Цікаві факти про відомих людей

Жуль Верн цікаві факти з життя письменника розкажуть про його дитинство, захоплення, досягнення, особисте життя та творчість.

Жуль Верн цікаві факти

Жуль Верн вважається родоначальником наукової фантастики.

Він завжди мріяв про подорожі і його з дитинства тягнуло побачити світ. Коли письменнику було 11 років, він найнявся моряком-юнгою і хотів втекти до Індії, але його зупинили.

Його перші твори не були оцінені видавцями. Щоб утримувати свою сім’ю Жюль Верн працював біржовим маклером на біржі. Будучи людиною дисциплінованої та сильної волі, він все одно продовжував писати до і після роботи.

Твори Жуль Верна перекладено на 150 мов, що робить його другим за кількістю перекладів автором. Він поступається лише Агаті Крісті, якій належить світовий рекорд.

Жуль Верн отримав визнання ще за життя. За кожен свій рукопис він отримував від 1900 франків гонорару. А розпочав він свою письменницьку кар’єру з написання п’єс. Першою з них стала “Зламані соломинки”, за яку він отримав 15 франків.

На написання книги «Навколо світу за вісімдесят днів» Жуля Верна надихнула газетна стаття. У даній статті було розказано, що якщо винайти хороший транспортний засіб, то цілком можна подорожувати навколо світу за короткий період.

жюль верн біографія скорочено

Він міг писати понад 15 годин на день, не виходячи з кабінету. Загалом він опублікував 62 романи та 12 оповідань.

6. Двома його найближчими друзями та порадниками були Олександр Дюма та Віктор Гюго.

Жуль Верн був одружений на вдові. Письменник закохався і взяв жінку з двома дітьми, він навіть позичив 50 000 франків у батька на утримання сім’ї.

Жуль Верн подорожував по світу, був у багатьох країнах. У нього було три своїх яхти під назвою Сен-Мішель (названі на честь його сина Мішеля). Він навіть входив до Географічного товариства Франції. Саме на яхтах він написав більшість рукописів книг «Навколо світу за вісімдесят днів» і «Двадцять тисяч льє під водою».

Практично всі книги письменника містять передбачення і відкриття. Все фантастичне, що він описував у своїх книгах було пізніше винайдено. Вчені іноді навіть спиралися на його твори, брали у нього ідеї. Лише уявіть, що народившись у 1828 році, Верн писав про хмарочоси, про електричні підводні човни, ліфти, автомобілі з двигунами внутрішнього згоряння, потяги, електричні міські ліхтарі та передмістя. Він значно випередив свій час. Він навіть писав про групу механічних калькуляторів (наприклад, комп’ютерів), які могли спілкуватися один з одним через мережу (зараз це Інтернет).

В останні роки здоров’я письменника значно погіршилося, він страждав через діабет, високий тиск, хронічне запаморочення, шуму у вухах та інші захворювання.

Психічнохворий племінник вистрілив йому в ногу. У березні 1886 року  58-річний Верн став інвалідом. Племінник Верна Гастон, якому тоді було двадцять років і він страждав на психічну хворобу, раптово став агресивним і двічі вистрілив у Верна з пістолета. На щастя, письменник вижив, але друга куля, яку випустив Гастон, влучила в його ліву ногу.

Гастона відправили в психлікарню.Більшість істориків вважають, що він страждав на параною або шизофренію.

А Верн так і не оговтався повністю від нападу. Куля сильно пошкодила його ліву ногу, а діабет ускладнив процес загоєння. Через отриману травму він кульгав до кінця життя. Йому довелося покинути вітрильний спорт, який був його улюбленим хобі.

жюль верн біографіяНезадовго до смерті Верн осліп, але продовжував диктувати книги. Письменник помер 24 березня 1905 року від цукрового діабету.

Всього налічується більше ніж 200 екранізацій творів письменника.

Після його смерті залишилася картотека, що включає понад 20 тисяч зошитів з відомостями з усіх областей людського знання.

Оцініть статтю
Додати коментар

 1. Аня

  Класно получила 12 после того как прочитала ету статью

  Відповіcти
 2. Анна

  Дякую за цікаву інформацію.

  Відповіcти
 3. Даша

  12 балов спасибо большое

  Відповіcти
 4. ЛуНтИк

  Ням

  Відповіcти
 5. Пуль пука рєдюк пей н

  Пу-пу-пу-пу-пу-пу заврю-ка кафійкууу

  Відповіcти