Значення амеби в природі

Ботаніка

Яке значення амеби в природі та житті людини, Ви дізнаєтеся з цієї статті.

Значення амеби

Амеба звичайна – це одноклітинний організм, який має можливість самостійно пересуватися. Вона відноситься до типу корненіжок, так як її псевдоніжки постійно змінюються, утворюються і зникають. Найпростіше одноклітинне має форму маленької, безбарвної грудочки. Її розмір 0,5 мм, тому побачити амебу без мікроскопа неможливо.

Вона поширена у водоймах з прісною, стоячою водою. Ідеальне місце для неї – це болота або ставок з великою кількістю гниючих рослин і бактерій. Також амеба може жити у вологому грунті, всередині людини, в краплі роси. Тобто всюди, де є вода і протей, яким вона харчується. У разі настання несприятливих умов: пересихання водойм або приходу осені, амеба припиняє харчуватися. Організм стає схожим на кульку, а на її тілі з’являється специфічна оболонка – циста. Вона нагадує плівку, всередині якої амеба може жити тривалий період часу, перечікуючи холоди або посуху без шкоди для себе. Так одноклітинний організм захищається від несприятливих умов навколишнього середовища. Як тільки місце існування знову стає придатним, протей виходить з цисти і продовжує звичайну життєдіяльність.

Значення амеби звичайної в природі

Амеба звичайна є важливою частиною будь-якої екосистеми. Завдяки їй регулюється кількість мікроорганізмів і бактерій в середовищі існування організму. Таким чином, амеба підтримує чистоту водойми, в якій живе. Також вона є їжею для дрібної рибки і комах.

Амеба протей: значення для людини

На сьогоднішній день амеба є об’єктом для лабораторних досліджень. Крім її очисної функції для водойм встановлено, що найпростіше, яке живе в організмі людини, живиться зруйнованими частинками епітелію кишечника. Амеба не дає розповсюджуватися в кишечнику гниючим процесам. А ось деякі види амеб, наприклад, дизентерійна амеба, можуть викликати дизентерію – складне захворювання організму.

Сподіваємося, що з цієї статті Ви дізналися, яке значення амеби протей в житті людини і природи.

Оцініть статтю
Додати коментар