Джеймс Джойс хронологічна таблиця

Джеймс Джойс хронологічна таблиця відомого ірландського письменника і поета, представника модернізму викладена в цій статті.

Джеймс Джойс хронологічна таблиця

1882 році, 2 лютого — народився Джеймс Августин Алоізіус Джойс в передмісті Дубліна у великій родині

1888 вересень — 1891, червень — юний Джеймс вступає Клонгоуз Вуд коледж — кращу католицьку школу Ірландії. Пізніше роки навчання він опише в автобіографічному романі «Портрет художника в юності»

1891 — після того як його батько втрачає роботу і більше не в силах оплачувати навчання в Вуд коледжі, Джеймса переводять в школу Християнських братів в Північному Річмонді. У дев’ятирічному віці він пише вірш «Парнелл»

1893 — 1898 — навчається в єзуїтському коледжі Бельведер за казенний рахунок

1898 — 1902 — навчання в Королівському Університеті

1899 — написав есе «Драма і життя», яке присвятив Генріху Ібсену — своєму улюбленому письменникові

1900 — пише статтю «Нова драма Ібсена», присвячену п’єсі «Коли ми мертві прокинемося». Написав п’єсу «Блискуча кар’єра» та статтю «Вінець з дикої маслини»

1901 — займається перекладом п’єс Гауптмана «Перед сходом сонця» і «Міхаель Кремер». Становить памфлет «Торжество Черні»

1902 — пише есе «Джеймс Кларенс Меген» Збирається вивчати медицину в Парижі але незабаром залишає цю справу. Часто відвідує Національну бібліотеку і пише вірші, які пізніше увійдуть до збірки «Камерна музика»

1903 — помирає мати Джойса і він повертається в Дублін. В цей час він зловживає алкоголем

1904 — пише книжкові огляди для газет і підробляє викладачем. Продовжує писати вірші, починає роботу над романом «Герой Стівен». Знайомиться з дівчиною Норою Барнакл, з якої зав’язуються любовні відносини (офіційний шлюб між коханими був укладений через 27 років). В цей же рік надрукували розповідь Джойса «Сестри» в місцевому журналі. У жовтні Джеймс і Нора покидають Дублін і відправляються в Європу. Перебуваючи в Трієсті він пише оповідання «Після гонок»

1905 — народжується син Джорджіо. Письменник пише кілька оповідань — «Земля», «В день плюща», «Зустріч», «Аравія», «Милість Божиа»

1906 — родина Джойса переїжджає до Риму, де він починає працювати клерком в банку

1907 — переїжджає в Трієст. Народжується дочка Лючія. Пише оповідання «Мертві», переписує «Героя Стівена». Друкується збірку віршів «Камерна музика»

1909 — 1912 — укладає контракт з ірландським видавництвом на видання збірки оповідань. Двічі відвідує батьківщину, але після того як йому черговий раз було відмовлено у видавництві «Дублінців», Джойс залишає Ірландію і клянеться, що більше ніколи не повернеться сюди. Становить памфлет «Газ з пальника» і кидає рукопис роману «Герой Стівен» в вогонь

1914 — починається серійна публікація роману «Портрет художника в юності». Джойс починає писати новий роман «Улісс». Збірка оповідань «Дублінці» все-таки виходить друком

1915 — 1921 — під час Першої світової війни сім’я Джойса переїжджає в Цюріх. Його драма «Вигнанці» вперше ставиться на сцені в Мюнхені. У США виходить у світ «Портрет художника в юності»

1922 — починає роботу над твором «Річ у роботі»

1927 — видає збірку віршів «Яблука по пенні за штуку»

1931 — Джойс і Нора укладають офіційний шлюб в Лондоні.

1936 — перше британське видання «Вілліса»

1941 — письменника госпіталізують через сильні болі в шлунку. Пізніше йому діагностують виразку шлунка.

13 січня 1941 — Після перенесеної операції він помирає в лікарні

Автор: J. G. (Джей Джи) У рубриці: Хронологія

Додати коментар

Відповісти

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *